Регіональна олімпіада з польської мови і літератури у Хмельницькому національному університеті

15-16 лютого 2020 року у Хмельницькому національному університеті відбувся II (XXVII Регіональний в Україні) етап Міжнародної олімпіади з польської мови і літератури. Організатором Міжнародної олімпіади з польської мови і літератури є Інститут літературних досліджень при Державній академії наук Польщі (Варшава) при співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці та Фундації «Свобода і демократія».

Участь в олімпіаді взяли 33 учасники з Житомирської, Вінницької та Хмельницької областей.

Зі вступним словом до учасників олімпіади звернулася голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області, старший викладач кафедри слов’янської філології Юлія Серкова, зазначивши, що в аудиторії присутні найкращі знавці польської мови з Подільського регіону, оскільки перемогли на першому етапі, однак лише переможці Регіональної олімпіади зможуть змагатися на Всеукраїнському рівні Міжнародної олімпіади з польської мови та літератури.

Усі учасники олімпіади почули привітання від консула Магди Арсеніч Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, слова підтримки, побажання перемоги та отримали пам’ятні подарунки. Всі завдання для олімпіади підготовлені Генеральним консульством та були доставлені консулом до початку олімпіади.

Проректор з міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор Микола Йохна познайомив учасників із можливостями і перевагами навчання у Хмельницькому національному університеті на полонійних спеціальностях кафедри слов’янської філології.

Протягом 4-ох годин знавці польської мови та літератури виконували олімпіадні завдання з мови й літератури, які перевірили журі у складі: старших викладачів-полоністів кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлії Серкової, Оксани Дутковської, доцента Ірини Сашко та голови комісії доцента Нелі Подлевської.

Другий день змагань проходив в Українсько-польському центрі європейської інтеграції ХНУ, де за результатами виконаних завдань (письмових) з польської мови (у перший день) були допущені учасники для співбесіди з польської літератури (усний тур).

За підсумковим підрахунком балів складом журі були визначені переможці, які незабаром змагатимуться на III (Всеукраїнському) етапі олімпіади з польської мови і літератури у Києві.

1. Wiktoria Basista-74,35pnk. Chmielnicki

2. Weronika Aleksiejenko 67,60pnk. Żytomierz

3. Irena Maćkiw– 64,50pnk wieś Szaroweczka

4. Hanna Liśniak – 63,60pnk.Chmielnicki

5. Roman Zdybel – 62,50pnk. wieś Szaroweczka

6. Anastazja Serdeha – 62,00pnk Chmielnicki

7. Zofia Szczypanowska – 61,75 pnk. Kamieniec Podolski

8. Maria Chomiuk – 60,25 pnk. z 90,0 Koziatyn

Найкращі знавці польської філології поїдуть до столиці польської мови, літератури і культури – Варшави – змагатися за призове місце міжнародного рівня.

Отож, вітаємо ще раз усіх переможців II (Регіонального) етапу Міжнародної олімпіади з польської мови та літератури, бажаємо подальших перемог у наступних етапах олімпіади, а також успіхів у реалізації планів та намірів щодо майбутнього здобуття вищої освіти!

А всіх охочих до вивчення польської філології та лінгводидактики запрошуємо на навчання до Хмельницького національного університету на спеціальності: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» (бакалавр, магістр) та «Середня освіта (Мови та літератури (польська, українська))» (бакалавр) денної та заочної форм навчання! (Додаткова інформація на сайті приймальної комісії ХНУ та кафедри слов’янської філології).