Регіональні етапи Міжнародних олімпіад із польської мови і літератури та історії Польщі проведено!

Уже стало доброю традицією щорічно Всеукраїнський етап олімпіади з польської мови та літератури проводити у стінах Хмельницького національного університету, оскільки саме тут активно працює кафедра слов’янської філології, що здійснює активну підготовку полоністів.

Всеукраїнська олімпіада з польської мови та літератури відбулася 26-27 березня 2022р., організована дистанційно Головним комітетом олімпіади при Інституті літературних досліджень Польської академії наук (Варшава) у  співпраці з кафедрою слов’янської філології.

Член журі – старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету – Серкова Ю. І.

Участь взяли старшокласники з Києва (1 особа), Хмельницького (10 осіб), Івано-Франківська (2 особи), Львова (3 особи), Мостиська (2 особи), Луцька (2 особи).

3 квітня 2022 року відбувся ІІ етап Міжнародної олімпіади історії Польщі, до якого була закваліфікована студентка І курсу кафедри слов»янської філології – Ольга Сінкевич і 6 учнів 11 класів із ЗЗСО Хмельницької області. На скрінах представлено консультаційну зустріч організаторів (Фундація «Свобода і демократія», кафедра слов’янської філології з учасниками олімпіади з України 02.04.2022 року).

Ольга Сінкевич (студентка ІІ курсу освітньо-професійної прогами «Польська мова і література, друга мова – англійська»), Марія Шевчук та Яна Фурик (студентки І курсу освітньо-професійної програми «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))») вибороли титул фіналісток у Всеукраїнському етапі VI Міжнародної олімпіади з історії Польщі, яка відбувалася 26 березня  2022 року, а також стипендії  NAWA (Польське національне агентство з питань академічних обмінів) на навчання у закладах вищої освіти Польщі (результати були оголошені в кінці серпня 2022 року).

Нам приємно відзначити, що кафедру слов’янської філології Хмельницького національного університету щорічно залучають до проведення різних етапів міжнародних олімпіад із польської мови та літератури, історії Польщі, як представників навчання полоністики на Поділлі та в Україні. Це також здійснює суттєвий вплив на підготовку майбутніх перекладачів із польської мови та вчителів польської мови.  

Старший викладач кафедри Юлія Серкова