«Шевченко крізь віки» і «довіку насущий» – участь викладачів і студентів кафедри у заходах

9 березня 2024 року виповнилося 210 років від дня народження українського письменника – генія Тараса Шевченка. З цієї нагоди у всій Україні та поза її межами відбувалися заходи, приурочені до цієї дати.

Так, 13 березня студенти-полоністи відвідали захід «Шевченко крізь віки» – лекцію-концерт з нагоди 210-річчя від дня народження видатного українського поета, що проводився в актовій залі Хмельницького національного університету. Участь у заході взяв ректор університету Сергій Анатолійович Матюх: https://khmnu.edu.ua/shevchenko-skriz-viky-lekcziya-konczert-z-nagody-210-richchya-vid-dnya-narodzhennya-vydatnogo-ukrayinskogo-poeta/

14 березня викладачі-методисти кафедри слов’янської філології – Неля Володимирівна Подлевська та Інна Владиславівна Горячок взяли участь в онлайн-зустрічі «Шевченко «довіку насущий». Особливості вивчення творчості Т. Шевченка в 7 класі НУШ», що проводилася для педагогів мовно-літературної освітньої галузі України. Організатором заходу став відділ навчання української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України (модератор – Таміла Олексіївна Яценко, доктор педагогічних наук, професор).

Доповідачами на зустрічі були: Василь Іванович Пахаренко – доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, дійсний член Наукового товариства імені Т. Шевченка, співавтор чинних модельних навчальних програм для 5-9 класів, підручників української літератури та інтегрованого курсу літератур, письменник; Володимир Миколайович Макаренко – учитель української мови та літератури Вознесенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Золотоніської районної ради Черкаської області, «учитель-методист», заслужений учитель України, співавтор модельної навчальної програми з української літератури.

«Шевченко виконав надзвичайну місію у вітчизняній історії: його поява остаточно й безсумнівно засвідчила народження України як самоусвідомленої, духовно цілісної нації. Після приходу цього генія вже ніхто не зміг і ніколи не зможе розмити, поглинути, перекреслити наш народ», – так ствердно зазначив на онлайн-зустрічі для педагогів знаний літературознавець і дослідник творчості Шевченка Василь Іванович Пахаренко.