Співпраця Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хмельницької міської ради та Хмельницького національного університету

У Хмельницькому національному університеті 22 березня 2023 року відбулася робоча зустріч-семінар працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хмельницької міської ради та адміністрації, викладачів Хмельницького національного університету, Центру післядипломної освіти ХНУ, присвячена актуальним питанням підвищення кваліфікації педагогічних працівників, зокрема і в умовах реалізації Концепції Нової української школи.

З вітальним словом до всіх учасників семінару звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Віктор Лопатовський, який зосередив увагу на важливості такої зустрічі, на ролі і перспективах співпраці, на досягненнях університету у розвитку спеціальностей, можливостях щодо матеріально-технічної та навчально-методичної бази, а також кадрового потенціалу ХНУ щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників міста.

Неля Подлевська, завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ, у своїй доповіді-презентації розповіла про особливості навчання відповідно до Концепції Нової української школи (реформи, що уже 5-ий рік реалізовується у закладах загальної середньої освіти України), про складники НУШ, вимоги до  підготовки педагогічних працівників – вчителів нової генерації, на яких реформою покладені нові (інші, крім звичних) обов’язки. Н. Подлевська зосередила увагу на умовах створення Лабораторії Нової української школи у Хмельницькому національному університеті, яка одночасно є й кабінетом методики викладання польської та української мов та літератур, можливостях функціонування і використання (матеріально-технічне, навчально-методичне, кадрове забезпечення) Лабораторії в умовах підготовки педагогічних працівників міста; підкреслила значення підвищення кваліфікації педагогічних працівників в сучасних умовах реформування освіти; навела приклади здобутків викладачів кафедри слов’янської філології, які є активними учасниками як українських, так і міжнародних програм стажування та підвищення кваліфікації, а також викладачами-розробниками сертифікатних програм, тьюторами, тренерами на курсах підвищення кваліфікації. У процесі доповіді розглянули перспективи здобуття нових спеціальностей та набуття м’яких навичок здобувачами освіти, а також анонсувала розробку нової сертифікатної програми, спрямованої на пізнання нових ролей учителя як складників педагогіки партнерства та корпоративної культури.

Тетяна Косянчук, начальник Центру післядипломної освіти ХНУ розповіла, що викладачі університету постійно працюють над розробкою сертифікатних програм для підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів вищої освіти, державних службовців України. Так, для педагогічних працівників зараз розроблено 25 сертифікатних програм із підвищення кваліфікації з різних предметних спеціальностей: 011 Освітні, педагогічні науки, 014.01 Середня освіта (Українська мова і література), 014.02 Середня освіта (Польська мова), (Німецька мова), (Англійська мова), 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014.06 Середня освіта (Хімія), 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології), 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво), 053 Психологія, 014.11 Середня освіта (Фізична культура), 017 Фізична культура і спорт. Детальніше із назвами програмам та їх змістом можна ознайомитися на сайті ЦПО ХНУ:  https://cpo.khmnu.edu.ua/pidvyshhennya-kvalifikacziyi-pedahohichnykh-pratsivnykiv/

У ході семінару відбулося представлення сертифікатних програм викладачами-розробниками Хмельницького національного університету для профільних консультантів професійних спільнот педагогічних працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників. Усі консультанти мали змогу відвідати й інші лабораторії, кабінети університету, що можуть стати майданчиком для проведення курсів із підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти міста.

Оксана Ратушняк, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хмельницької міської ради, зазначила, що Центр, який вона очолює, є освітньою територією, діяльність якої спрямована на оновлення методичного сервісу, на розвиток творчості педагогів, зростання їх фахової майстерності, підвищення особистого потенціалу в умовах Нової української школи., а міська стратегія розвитку освіти передбачає навчання впродовж життя як продуктивну діяльність педагога. Відповідно Центр професійної підготовки намагається створити простір можливостей для розвитку педагогічної майстерності, реалізації творчої ініціативи, атмосфери дружньої взаємодії. Оксана Ратушняк окреслила основні результати роботи Центру професійного розвитку, найважливіші напрями його діяльності, підкреслила важливість зустрічі із працівниками університету, розробниками сертифікатних програм, які можуть надавати послуги з підвищення рівня професійної діяльності педагогічних працівників міста за предметними галузями.

Віктор Лопатовський, проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ, подякував директорові Центру професійного розвитку педагогічних працівників ХМР Оксані Ратушняк, консультантам професійних спільнот педагогічних працівників: Ользі Сокальській, Аксинії Лезнюк, Вікторії Станецькій, Володимиру Коричаку, Альоні Борисюк, Інні Нащубській, колегам із Хмельницького національного університету, які взяли участь у семінарі, за конструктивну розмову, дієві пропозиції, окреслені перспективи найближчої співпраці.

Неля Подлевська, завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ