Співпраця зі Спілкою вчителів-полоністів України та Інститутом модернізації змісту освіти

9-10 серпня у стінах Хмельницького національного університету відбулася зустріч із полоністами України. Зокрема, ХНУ відвідали начальник Дрогобицької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Марія Мацькович та голова Спілки вчителів-полоністів України, методист Дрогобицької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Адам Хлопек.

9 серпня відбулася зустріч із ректором Хмельницького національного університету Сергієм Матюхом, на якій обговорено результати і перспективи багаторічної співпраці у розвитку полоністики в університеті. Ректор ХНУ відзначив Адама Хлопека і Марію Мацькович Подяками за постійну підтримку і допомогу в організації навчального процесу для здобувачів вищої освіти філологів-полоністів бакалаврського та магістерського рівнів освітніх програм: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська))», за науково-методичні консультації викладачів кафедри слов’янської філології та багаторічну плідну співпрацю у професійному розвитку і становленні майбутніх філологів-полоністів.

9 серпня у Лабораторії Нової української школи ХНУ відбулася зустріч із майбутніми вчителями, викладачами польської мови, які є цьогорічними абітурієнтами магістратури зі спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська». Завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська ознайомила присутніх із умовами навчання на полоністичній спеціальності у ХНУ, розповіла про навчально-методичні, матеріально-технічні, наукові досягнення кафедри, міжнародну співпрацю кафедри, можливості їхнього навчання за програмою подвійних дипломів відповідно до укладеної угоди між Хмельницьким національним університетом та Університетом імені Адама Міцкевича у Познані тощо, а також дала відповіді на усі питання, що цікавили вступників до магістратури.

Марія Мацькович розповіла про можливості грантових програм для майбутніх студентів-полоністів через їхню участь у різноманітних курсах підвищення кваліфікації, семінарах, вебінарах, конференціях, а також про надання методичної допомоги від Дрогобицької філії Інституту модернізації змісту освіти у підготовці до практичних занять із полоністичних дисциплін під час їхнього навчання.

10 серпня в Українсько-польському центрі європейської інтеграції ХНУ відбувся семінар за участі майбутніх магістрів польської філології (вступників-2023) та голови Спілки вчителів-полоністів Адама Хлопека, начальника Дрогобицької філії ІМЗО Марії Мацькович, завідувача кафедри слов’янської філології ХНУ Нелі Подлевської. Обговорювалися актуальні питання сучасної полоністики та методики викладання полоністичних дисциплін. У жвавій дискусії з’ясовано нагальні питання щодо процедури вступу та навчання на денній та заочній формах, графіку навчального процесу та окреслено перспективи подальшої співпраці.