Стажування студентів-полоністів у Польщі за умовами виконання міжнародного проекту

Кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) реалізовують міжнародний проект «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету». Проект фінансується Фундацією сприяння полякам на Сході та співфінансується в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.

Відповідно до виконання плану заходів, передбачених умовами міжнародного проекту, 8-14 жовтня 2017 року в м. Кельце (Польща) відправилася група студентів-полоністів спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)» Хмельницького національного університету на чолі зі старшим викладачем кафедри О. Б. Дутковською.

Протягом кількаденного візиту пізнавали Польщу, набували досвіду практичного застосування мови у галузях освіти, науки та культури в польському середовищі.

Студенти відвідували заняття з польської мови на базі Національного музею «Діалог культур» в Кельцах, які проводила викладач польської мови п. Ева Калета. Заняття зі стін аудиторії періодично переносилися на головну площу Ринок та інші місця Кельц для вирішення поставлених викладачем завдань.

Цікаве та змістовне спілкування проходило в Воєвудській бібліотеці, де п. Божена Пясецка, керівник відділу архівних і регіональних зібрань, провела віртуальну екскурсію з презентацією стародруків від найдавніших перших видань до сьогодення (за етапами розвитку книгодрукування в Польщі).

Однією з незабутніх екскурсій була екскурсія в Музей польського і громадянського патріотизму. Сторінки історії відкрили для студентів невідомі і цікаві факти становлення Польської республіки.

Візит до Польщі був наповнений цікавими знайомствами та спілкуванням. Незабутньою стала бесіда з польською молоддю в стінах загальноосвітнього ліцею ім. Юліюша Словацького. Дирекція ліцею з радістю відчинила двері для майбутніх учителів та перекладачів, де молодь мала не лише спілкуватися, але й відвідувати заняття польської мови і літератури, що теж стало великим практичним досвідом для наших студентів. Польсько-українські діалоги дали можливість студентам Хмельницького національного університету ближче відчути особливості студентського життя в Польщі.

Цікавим та пам’ятним був похід в геопарк – центр геосвіту Кельц. Капсулою 5D здійснили подорож у центр Землі.

Поїздка на Захід стала для молодих осіб ще одним досвідом, завдяки якому вони змінили свій погляд на деякі питання. Група студентів була дуже згуртованою, зацікавленою у пізнанні традицій і культури польського народу, глибшого вивчення тонкощів польської мови, а також раділи можливості поділитися відповідним українським досвідом із польською молоддю. Студенти визнали, що проект став для них великою пригодою й назавжди залишить слід у їхньому житті.

На завершення курсу студенти-полоністи отримали пам’ятні польсько-українські словники та посвідчення про проходження мовної практики.

Навчальні візити до Польщі, які відбуваються в рамках проектів, з 2014 р. організовує Товариство «Інтеграція Європа-Схід». Щиро дякуємо приймаючій стороні за вмілу організацію, за чудове навчання студентів-полоністів, за результативну діяльність на ниві українсько-польського співробітництва!