Студентки-полоністки кафедри на навчальній екскурсії у м. Варшава (Польща)

Варшава: місто та історія, яка тебе зачарує!

Варшава, столиця Польщі, – місто, що поєднує в собі багатий історичний спадок і сучасну культуру. Ця мальовнича польська столиця чекає на своїх відвідувачів зі своєю непередбачуваністю та різноманітністю, які приносять чудові враження і незабутні спогади.

Відповідно до розпорядження по гуманітарно-педагогічному факультеті Хмельницького національного університету студентки-полоністки 2-4 курсів ОПП «Середня освіта (Мови та літератури (польська, українська))» та «Польська мова і література, друга мова – англійська» з 18 до 20 вересня відвідали м. Варшава (Польща) (навчальна екскурсія) з метою пізнання історії, традицій, культури Польщі, та звісно ж, підвищення рівня володіння польською мовою, опинившись серед її мовних носіїв, що є надзвичайно важливим для майбутніх фахівців із полоністики.

«Ось і наша маленька жіноча компанія з 7-ми людей відвідали столицю Польщі. У Варшаві ми були 3 дні (з 18.09-20.09), які були дуже активними!

У понеділок зранку ми приїхали, але поселення було трохи пізніше за часом, тому ми вирішили погуляти по «Centrum handlowe  — Złote Tarasy» і витратити всі гроші які взяли з собою (але це жарт!). Як тільки ми поселилися, залишивши речі та переодягнувшись із дороги, пішли гуляти Варшавою.

За ці дні ми були в таких місцях:

1. Палацова площа Варшави є одним з найкрасивіших місць у Польщі. Тут можна відчути всю велич столиці й перейнятися її неповторною казковою атмосферою. Уздовж східного боку площі побудований чудовий Королівський замок. Це місце – важлива історична, архітектурна та культурна пам’ятка Варшави.
  2. Королівський замок був побудований на початку 17 століття на місці фортеці з дерева у 14 столітті. Нині в його стінах розміщений один із найпопулярніших музеїв міста. Будівля музею може здивувати своєю величчю і відмінно відтвореним архітектурним ансамблем.
  3. Ринкова площа — чудове серце польської столиці. Це мальовниче і легендарне місце, де люблять гуляти місцеві жителі, і те, що подивитися у Варшаві має кожен мандрівник. Пам’ятку оточують старовинні будівлі з барвистими фасадами різних кольорів. Тут можна побачити талановитих художників, що продають свої твори, затишні кафе і кучерів з кіньми.
  4.  Stare Miasto, розм. «Starówka» вважається найчудовішим районом міста. Він може занурити у світ приголомшливої архітектури і розповісти найпотаємніші секрети Варшави. Прогулянки по районі захопливі і незабутні. Дивно, що архітектурні шедеври, які вам тут зустрінуться, були зведені всього лише минулого століття.
  5. Краківське передмістя — красива вулиця Варшави, що вражає своєю архітектурною чарівністю й атмосферністю. На її території розташований Варшавський університет, а також мальовничий палац Радзивіллів із пам’ятним монументом, присвяченим князю Ю. Понятовському.
  6. Мультимедійний парк фонтанів (Fontanna multimedialna). Удень можна прийти, щоб посидіти біля води. Увечері,  проходить світломузичне шоу, присвячене Варшаві, її історії та легендам. Кращий вид відкривається з трав’янистого схилу.
  7. Сад бібліотеки Варшавського університету (OGROD BUW). Сад на даху бібліотеки Варшавського університету прикрашає і декорує її контури і виступи, вентиляційні отвори та решітки, створюючи незвичайний біоіндустріальний і видозмінюваний ландшафт. Пішохідні містки, затишні куточки і покриті арками доріжки формують ідеальне місце для відпочинку, де можна спокійно почитати книгу, пообідати на лоні природи.
  8. Саксонський сад.  Із дев’ятнадцятого століття «Саксонський сад» набуває рис, характерних для типового англійського парку в романтичному стилі з водоймищами та фонтанами. На території саду розташовані кілька визначних пам’яток і великий фонтан.
  9. Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka (музей грошей) — це найсучасніший у Європі виставково-освітній центр про гроші. 2000 квадратних метрів, на яких розташовуються кілька тисяч унікальних експонатів, і все це безкоштовно!
  10. Cosmos Muzeum Warszawa. Цей інтерактивний музей сповнений сліпучих ілюзій. Знайти вихід із дзеркального лабіринту. Помилуватись зірковим поглядом через гігантський телескоп, прогулятись вихровим тунелем, що крутиться, і оглянути понад 50 приголомшливих експонатів, щоб задуматися про час і простір навколо нас.

Відвідавши Варшаву, ми мали змогу насолодитися змішанням багатьох епох та культур, відчути пульс сучасного життя і насолодитися найкращими традиціями польської гостинності. Це місто надало нам можливість побачити, відчути і зрозуміти Польщу, яка вражає своєю різноманітністю та багатством. Варшава – це місто, яке зачарує своєю непередбачуваністю та різноманітністю, і завжди збереже незабутні враження від подорожі» (Анастасія Бойко, учасниця навчальної екскурсії, староста групи СОП-21).

Ми раді за наших студентів, які зацікавлені новими можливостями (зокрема навчальною екскурсією до м. Варшава), бажанням заглибитися у професійні компетентності, власним саморозвитком та становленням майбутнього фахівця-полоніста.