Студентки-полоністки – учасниці першого «Літературника» у Хмельницькому національному університеті

27 березня у Хмельницькому національному університеті за ініціативи доцента кафедри слов’янської філології та завідувача відділу навчально-виховної роботи Інни Горячок та студентського самоврядування було проведено поетичний захід «Літературник», на якому студенти мали змогу продекламувати публіці власні вірші.

«Літературник» для тих, хто: любить поезію; захоплюється віршами та пише їх; читає свою поезію та тих, хто разом з нами спробував себе вперше.

Модератором зустрічі був студент факультету інженерії, транспорту та архітектури Євген Остапчук (Сич), який представив публіці і свої вірші.

Варто зауважити, що у нашому закладі є здобувачі освіти, котрі роблять свої перші проби пера. Саме на цьому заході читали свої вірші студентки-полоністки Юлія Фрейман, Яніна Гуменюк та Венера Таібова (студентка факультету міжнародних відносин і права).

Також на захід були запрошені гості, випускникки ХНУ, а сьогодні вже знані у Хмельницькому молоді поети: Богдан Драйна, Аліна Косарева, Анастасія Кобильник та Альона Підлужна-Ткач. Надзвичайно гарний музичний супровід на гітарі здійснював студент ФМВіП Андрій Полукравець.

«Я дуже рада, що знайшла у собі сміливість презентувати власні вірші, і якщо комусь вони відгукнулись. Також хотіла би подякувати організаторам, адже це була чудова можливість бути почутою. Я відкрила для себе нову українську сучасну поезію і нових авторів, за якими буду стежити у майбутньому. В цілому, захід мені дуже сподобався», – зазначила Юлія Фрейман.

«27 березня 2024 року із захопленням взяла участь у «Літературнику» в Хмельницькому національному університеті, присвяченому Всесвітньому дню поезії (21 березня), де змогла презентувати свою поетичну творчість! Оскільки зараз я перебуваю в Чехії за програмою Еразмус+, то вдалося декламувати свої вірші лише онлайн.  Щиро дякую завідувачці відділу навчально-виховної роботи доценту Інні Горячок за запрошення та організацію цього літературного заходу! Пропоную і надалі проводити такі заходи із залученням більшої аудиторії, наприклад, запрошувати відомих письменників Поділля для проведення літературних майстер-класів тощо.», – поділилася враженнями Яніна Гуменюк.

Більше години учасники «Літературника» декламували різнотематичні вірші. Це був атмосферний, легкий та цікавий захід.

«Дуже сподобалась ця зустріч. Було надзвичайно захоплююче слухати вірші наших талановитих студентів та запрошених гостей. Було цікаво спостерігати за тим, як різні люди бачать цей світ, висловлюючи думки та почуття  у віршах. Дякую усім за гарно проведений  час», – зауважила студентка-слухачка Дарина.

Сподіваємося, що перший «Літературник» матиме у майбутньому гарне продовження у Хмельницькому національному університеті!

Інна Горячок, доцент кафедри слов’янської філології