Студентська науково-практична конференція до Дня слов’янської писемності і культури

 У рамках відзначення Дня слов’янської писемності і культури 24 травня кафедра слов’янської філології провела студентську науково-практичну конференцію «Славістичні студії в сучасному дидактичному просторі» , участь у якій зголосилося взяти 36 здобувачів освіти бакалаврського і магістерського рівнів (ОП «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» ).

Підготовку до організації та її проведення здійснила відповідальна за наукову діяльність викладачів і студентів на кафедрі слов’янської філології кандидат філологічних наук, доцент Наталія Торчинська.

Студенти мали можливість взяти участь у роботі двох секцій: «Лінгвістичні особливості польської та української мов: компаративний аспект» та «Славістичні студії в сучасному літературознавчо-дидактичному просторі».

Особливе зацікавлення в слухачів викликали повідомлення, виголошені магістрантами, для яких конференція стала майданчиком для апробації результатів досліджень їхніх кваліфікаційних робіт. Це, зокрема:

Мар’яна Коць (ФПРм-21) – «Stanisław Lem – wybitny polski intelektualista» (науковий керівник – Н. Подлевська);

Наталія Титаренко-Бугай (ФПРмз-21) – «Особливості поетичного світу Віслави Шимборської» (науковий керівник – І. Горячок);

Олена Удовенко (ФПРмз-21) – «Українські перекладачі творчості Стефана Жеромського» (науковий керівник – О. Ранюк);

Яна Токар (ФПРм-21) – «Польські та українські флоролексеми із числовим елементом першого десятка: порівняльний аналіз» (науковий керівник – Н. Торчинська).

Змістовну доповідь на тему ««Najwybitniej-si polscy słownikarze XIX i XX wieku»» виголосила і студентка 4 курсу, призерка низки конкурсів, які проводилися як в Україні, так і в Польщі, Марина Подольська (ФПР-18) (науковий керівник – Ю. Серкова):

Зауважимо, що Я. Токар і М. Подольська (наукові керівники – Н. Торчинська і Ю. Серкова) також підготували і подали роботи для участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із польської мови та літератури, який повинен був проходити у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Уже вкотре бере участь у конференціях Уляна Карапозюк (СОП-20), яка ознайомила присутніх із доповіддю на тему «Місце абревіатур у сучасній польській мові» (науковий керівник – Н. Торчинська):

Перший досвід публічного мовлення отримали і студенти-першокурсники:

Світлана Гулько, Катерина Семенович (ФППА-21) – «Порівняльний аналіз побутового сленгу в українській та польській мовах» (науковий керівник – С. Войталюк):

Анастасія Бойко (СОП-21) – «Календарна обрядовість літнього циклу в українському й польському фольклорі» (науковий керівник – Л. Терещенко);

Анастасія Халецька (СОП-21) – «Українські і польські колядки в порівняльному аспекті» (науковий керівник – Л. Терещенко).

Варто зазначити, що до конференції долучилися і вчителі із тимчасово окупованих територій, які також закцентували увагу на методичних питаннях вивчення української та іноземних мов, зокрема й польської:

Юлія Сергіївна Колеснікова, учитель-філолог, історик, керівник шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу Маріупольської ЗОШ I-III ступенів №64 Маріупольської міської ради Донецької області – «Все буде Україна, або Нові реалії та виклики мовної освіти в Україні».

Оксана Олександрівна Обідченко, учитель української мови та літератури (вища кваліфікаційна категорія, звання – старший учитель) Волноваської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 Волноваської МТГ Донецької області – «Образ автора у «Мандрах» Василя Григоровича-Барського».

Усі виступи викликали зацікавлення у слухачів та спонукали до роздумів та наукових дискусій. Здобувачі вищої освіти, які готували доповіді, подадуть їх у вигляді статей до кафедрального збірника наукових праць «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика» (випуск 11), прийом яких здійснюється до 30.06.2022 р., – тож запрошуємо охочих до публікації (https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=7&p=7605).

Відеозапис науково-практичної конференції зберігається у відеотеці кафедри.

Інформація кафедри слов’янської філології