Студенти гуманітарно-педагогічного факультету відвідали ТРК «Місто» в рамках дисципліни «Основи журналістики»

2 жовтня у рамках вибіркової навчальної дисципліни «Основи журналістики» студенти гуманітарно-педагогічного факультету (зокрема із групи ФППА-23) Хмельницького національного університету із навчальною метою відвідали один із провідних місцевих телеканалів – ТРК «Місто». Візит став важливим елементом практичної підготовки майбутніх журналістів, які мали можливість побачити телевізійну «кухню» зсередини та краще зрозуміти специфіку роботи у медіа.

Під час екскурсії, яку провела журналістка ТРК «Місто» Тетяна Гуща, студенти ознайомилися з основними етапами виробництва телевізійного контенту: від підготовки сюжетів до виходу ефіру. Співробітники телеканалу запропонували детальну презентацію технічного забезпечення студії, монтажних кімнат, а також показали роботу новинної редакції. Особливу увагу було приділено процесу зйомок прямих ефірів, під час якого студенти могли спостерігати за роботою ведучих і технічного персоналу.

Крім того, учасники зустрічі мали можливість поспілкуватися з журналістами, редакторами й операторами, які поділилися власним досвідом роботи у сфері медіа, розповіли про виклики професії і дали поради майбутнім фахівцям. Студенти активно ставили питання про специфіку створення репортажів, побудову журналістських матеріалів та роботу з інформаційними джерелами.

Доцент кафедри слов’янської філології ХНУ Інна Горячок, яка викладає цю навчальну дисципліну й організувала таке заняття, зазначила: «Цей візит є надзвичайно важливим для закріплення теоретичних знань на практиці. Наші студенти мають унікальну можливість не лише вивчати основи журналістики в університетській аудиторії, але й безпосередньо бачити, як працюють професіонали».

Студенти також отримали можливість спробувати себе в ролі ведучих новин, записавши короткі сюжети в студійних умовах. Це дало змогу відчути всі нюанси роботи перед камерою та оволодіти навичками телевізійного мовлення.

«Це був дуже цікавий і корисний досвід, адже ми побачили, як усе працює в реальності, і зрозуміли, які професійні якості треба розвивати для успішної кар’єри», – поділилася своїми враженнями студентка четвертого курсу Дарина.

Такий формат практичних занять допомагає студентам краще підготуватися до майбутньої професії, адже робота на телебаченні вимагає не лише теоретичних знань, але й гнучкості, творчого підходу та готовності до швидкого реагування в умовах реального часу.