Студенти-полоністи ХНУ поглиблюють професійні компетентності у Вищій державній східноєвропейській школі Перемишля

«Zagraniczni studenci wiążą swoją przyszłość z językiem polskim (Іноземні студенти пов’язують своє майбутнє з польською мовою)» – під такою назвою розміщена стаття на сайті NAWA про наших студентів-полоністів, які цьогоріч (протягом семестру чи двох) навчаються у Вищій державній східноєвропейській школі в Перемишлі, удосконалюючи знання з польської філології.

Національне агентство з питань академічного обміну (NAWA) організувало зустріч учасників програми «Полоніст» 31 січня – 1 лютого 2020 року. Студенти мали можливість познайомитися, обмінятися досвідом свого перебування в Польщі, а також поділитися враженнями від навчання в польських університетах та закладах вищої освіти у власних країнах (де вивчають польську мову та пов’язують із нею своє професійне майбутнє).

Під час заходів директор NAWA Лукаш Водига закликав студентів пізнати Польщу як країну, її культуру та історію.

Як зазначив директор NAWA, у польських університетах цього навчального року навчається майже 50 стипендіатів програми «Полоніст», які приїхали з України, Болгарії, Китаю, Узбекистану, Росії, Італії на один-два семестри навчання.

Серед цьогорічних стипендіатів 8 студенток (4 бакалаврів і 4 магістранток) спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Хмельницького національного університету: Глуцька Марина, Колодко Каміла, Тонкошкура Віта, Старух Аліна, Коростіль Юлія, Дроник Дарина, Атаманчук Вікторія, Чорноус Вероніка, яким кафедра слов’янської філології в 2019-2020 навчальному році створила і забезпечила такі умови навчання, які дають їм можливість поглибити знання з мови, літератури, культури, історії Польщі, що стане у нагоді в їх професійному житті, а також набути комунікативних і професійних навичок задля функціонування в сучасному світі. Наші студентки після першого семестру навчання у Вищій державній східноєвропейській школі в Перемишлі зустрілися у Варшаві та обмінялися досвідом польських студій у польському університеті і представили наш Хмельницький національний університет.

Детальнішу інформацію читайте на сайті NAWA за адресою:

https://nawa.gov.pl/

Інформація кафедри слов’янської філології