СТУДЕНТИ-ПОЛОНІСТИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННІ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОЛЬЩІ

11 листопада Польща й поляки в усьому світі святкують річницю відновлення незалежності своєї держави. Щороку з нагоди цієї події відзначається велике свято поляків, відбуваються офіційні урочистості, військові паради та концерти.

Нині Польща є суверенною державою, членом Європейського Союзу і Північноатлантичного Союзу. Це країна, яка будує партнерські стосунки з країнами всього світу, в тому числі, й з Україною. Свою незалежність поляки здобували нелегко, її потрібно було завойовувати, жертвуючи життям багатьох поколінь. Тому 11 листопада – свято усіх тих, хто боровся за Польщу протягом усієї історії. Це свято є нагодою для відчуття себе частиною великої спільноти поляків на Батьківщині та в усьому світі.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 листопада 2016 року студенти та викладачі кафедри слов’янської філології провели свято. День розпочали з гімну України та Польщі, 2-й та 3-й курс змагалися в онлайн-грі «Jak znam Polskę» та здійснили віртуальну подорож «Polska przez wieki».

Życzymy wszystkim Polakom pomyślności, zdrowia. Niech dojrzewa tradycja, szacunek do kraju, w ktуrym mieszkamy i skąd pochodzimy.

Pamiętajmy, że «Wolności nie dostaje się w prezencie, o nią się walczy, a pуźniej trzeba jej strzec, bo lepiej umrzeć na stojąco, niż żyć w pogardzie na kolanach».

Інформація кафедри слов’янської філології ХНУ