Участь магістрантів кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету в ХІІІ Національному читанні

7 вересня 2024 року в Києві, як у багатьох містах України, Польщі та світу, відбулося Національне читання (Narodowe Czytanie 2024), мета якого – популяризувати надбання польської літератури в контексті світової літератури, сприяти культурі живого слова. Цього року до читання була представлена легендарна романтична драма пророка польської літератури – Юліуша Словацького «Кордіана», у якій оспівано акт незалежності. В образі молодого героя Юліуш Словацький закликає своїх співвітчизників до активної боротьби за свободу, до боротьби до останнього подиху, жертвуючи всім заради відродження Республіки. Самому Словацькому було менше 25 років, коли він писав свій твір. Сьогодні ідея протистояння ворогові і боротьба за незалежність особливо актуальна і в Україні, тому читання цього твору було й символічним.

Із листом Президента Республіки Польща, адресованим учасникам «Національних читань», звернувся віце-консул Республіки Польща в Києві Томаш Сіповський.

Магістрантки другого курсу Катерина Скочеляс та Наталія Тихончук, які навчаються на ОПП «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська» на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету, у своїх товариствах у Києві також організували та провели читання уривків із драми Юліуша Словацького «Кордіан».

Ця подія стала справжнім святом літератури, де присутні мали змогу зануритися у світ польської класики та відчути глибину і драматизм твору. До читань також долучилися випускниці нашої кафедри – Ліна Ляпіна та Світлана Василик і магістранка першого курсу Алла Єльська.

Національне читання сприяє об’єднанню польської діаспори, що живе в багатьох країнах, підтримує в ній знання польської літературної класики, залучає українську молодь до вивчення літератури, культури, історії сусідніх народів. Водночас це гарна можливість для українців поглибити знання з польської мови, що сприятиме кращому взаєморозумінню між націями.

Про участь у читаннях здобувачів вищої освіти ХНУ в Хмельницькому див. тут: https://ksf.khmnu.edu.ua/studentky-kafedry-slovyanskoyi-filologiyi-hmelnyczkogo-naczionalnogo-universytetu-uchasnyczi-hiii-naczionalnogo-chytannya/