Участь магістрантів-полоністів ХНУ у IX Конгресі Спілки поляків України

29-30 червня 2024 року в Києві відбувся IX Конгрес Спілки поляків України (СПУ). Ця подія стала знаковою для 141 польського товариства України, адже вона зібрала майже 100 делегатів з усієї країни.

На Конгресі також були присутні представники Міністерства закордонних справ в особі дипломатичного корпусу Посольства Польщі в Києві: консул Яцек Гоцловський, віце-консули Анна Бабяк-Овад, Павел Овад.

Серед делегатів Конгресу були присутні магістрантки спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша  –польська» кафедри слов′янської філології Хмельницького національного університету – віцепрезидент «OPOS Polonia» Наталія Тихончук, віцепрезидент «Dom Polonia w Kijowie» Катерина Скочеляс. Допомагала в реєстрації делегатів Конгресу магістрантка Тетяна Коробенко.

На початку Конгресу були зачитані вітальні листи: від Управління з питань співпраці з поляками та поляками за кордоном Канцелярії Президента Республіки Польща, Фонду «Свобода і Демократія», Товариства «Польська Громада», Департаменту співпраці з поляками та поляками за кордоном Міністерства закордонних справ, Комісії  у справах зв’язків з поляками за кордоном Сейму Польщі, Європейського Союзу польських громад, а також президента Спілки поляків України Антонія Стефановича.

Делегати обговорили роль польської громади в політичному, соціальному та культурному житті України. Обговорювалися питання освіти, мови, культури та релігії польської меншини в Україні. Делегати обрали нове керівництво Спілки поляків України, та визначили пріоритети на наступні роки. Більшістю голосів Президентом Спілки поляків України на наступний термін було обрано пані Лесю Єрмак.

Конгрес став важливою платформою для обговорення актуальних проблем польських організацій в Україні та визначення напрямків їх розвитку. Участь у такій події є надзвичайно важливою для наших магістранток, адже це нове спілкування, цікаві можливості, перспективи на спільні освітні проєкти та, звісно ж, набуття соціальних навичок задля професійного становлення і розвитку як майбутнього філолога-полоніста.