Участь магістрантів у гостьовому вебінарі «Польська мова як іноземна в українському середовищі»

18 травня 2022 року відбулася онлайн-зустріч із викладачами Львівського університету імені Івана Франка Оксаною Лозинською та Кристиною Миколайчук. Тема вебінару стосувалася викладання польської мови як іноземної в українському середовищі.

У першій частині вебінару обговорено правильність польської фонетичної вимови українців, аналіз відмінностей у вимові схожих звуків в обох мовах та труднощі, з якими стикаються українці у процесі вивчення польської мови.

Були продемонстровані підручники українського та польського видання, в яких представлена польська вимова, фонетика, граматика та вправи.

У другій частині вебінару обговорено викладання польської лексики в українському середовищі. Висвітлені складні напрямки у викладанні лексичного ресурсу польської для українців. Продемонстровані пастки, які вказують на проблеми міжмовної гомонії, багатозначність перекладу слів.

У цій частині вебінару також представлені словники, що полегшують викладачам та студентам визначити правильність написання та перекладу слів.

По закінченні вебінару учасникам видано сертифікати про участь та набуття відповідних професійних компетентностей.

Для нас, як майбутніх викладачів – філологів-полоністів, важливими є отримані знання, набуті вміння й навички, що розширюють і доповнюють професійні компетентності, отримані під час вивчення нами обов’язкової дисципліни «Методика викладання польської мови і літератури у ЗВО» та інших полоністичних дисциплін.

Марія Микулич, магістрантка спеціальності
«Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»