Участь першокурсників-полоністів у Фестивалі патріотичного українського слова

10 жовтня 2018 року у Науковій бібліотеці Хмельницького національного університету відбувся Фестиваль патріотичного українського слова, який був приурочений до Дня українського козацтва та з нагоди 56-ї річниці від дня заснування Хмельницького національного університету.

У Фестивалі взяли участь представники різних вікових груп та спеціальностей гуманітарно-педагогічного факультету, а також факультету міжнародних відносин.

Студенти 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно): перша польська» також взяли участь у Фестивалі патріотичного українського слова, який, до речі, в університеті проводився вперше.

Організатором Фестивалю є старший викладач кафедри української філології, керівник студентського літературного театру «Глорія» Таїсія Петрівна Коваль.

З вітальним словом до учасників Фестивалю звернулися: д. е. н., професор, перший проректор ХНУ Михайло Петрович Войнаренко, д. пед. н., професор, декан факультету міжнародних відносин Віталій Віталійович Третько, к. філол. н., доцент, заступник декана гуманітарно-педагогічного факультету Інна Володимирівна Приймак, к. пед. н., доцент, завідувач кафедри слов’янської філології Неля Володимирівна Подлевська. Усі посадовці звернули увагу на сучасність проекту, на важливість відновлення українських традицій, на роль патріотичної пісні у козацькому дусі та в сучасних умовах життя України.

Студенти-полоністи вибрали для участі в Фестивалі пісню «Перлина Україна», гумореску, яку читала Юліана Волошин, та патріотичну поезію, яку читала Юлія Скакуновська. Усі репетиції до виконання конкурсних творів та створення загального іміджу групи для участі в конкурсі проводилися із к. пед. н., доцентом кафедри слов’янської філології Інною Владиславівною Горячок.

Приємною звісткою стало повідомлення про здобуте 1 місце учасниками Фестивалю патріотичного українського слова – студентами 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно): перша-польська»! Звісно, сподівалися і чекали перемоги! Всі були приємно вражені! Студенти-полоністи були нагороджені Дипломом I ступеня та солодким призом – тортом! Юліана Волошин за читання гуморески була нагороджена додатковим заохочувальним призом від відомого подільського письменника – Миколи Кульбівського!

Кожен учасник Фестивалю був відзначений Подякою!

Патріотизм – громадянське почуття, змістом якого є любов до батьківщини і готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї, відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури, особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого громадянства, мови, історії, традиції, готовність діяти в інтересах вітчизни та постати на захист в разі необхідності. Фестиваль патріотичного українського слова є одним із засобів вияву патріотизму, в якому показана і любов до української пісні, українського слова, цінність традицій та культури українського народу, творення позитивного патріотичного настрою.

Щиро вітаємо із перемогою групу студентів-полоністів 1 року навчання та бажаємо подальших творчих успіхів і нових досягнень!