Участь студентів-полоністів ХНУ у XIV Всеукраїнському конкурсі з орфографії польської мови

24 листопада 2018 року в Івано-Франківську у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні відбувся XIV Всеукраїнський конкурс з орфографії польської мови.

У конкурсі взяли участь 43 студентів із закладів вищої освіти з 19 міст України.

Хмельницький національний університет представляли студенти спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Дарія Дроник (IVкурс, бакалавр) та Любов Гнатюк (I курс, магістр).

Почесним гостем, а також головою журі та авторкою диктанту була ректор Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському професор Ельжбєта Скорупська-Рачинська.

Вітальним словом відкрив конкурс ректор університету професор Ігор Цепенда, який привітав учасників та побажав їм успіхів і перемог: «Цей конкурс є добрим майданчиком для студентів-полоністів українських університетів. Вони мають нагоду обмінятися думками, поглибити свої знання з польської мови, підвищити свій професійний фах».

Після урочистого відкриття студенти-конкурсанти впродовж 30 хвилин писали диктант. Текст читала його автор – голова журі Ельжбета Скорупська-Рачинська.

За словами учасниць конкурсу: «Конкурс з орфографії польської мови є доброю нагодою для студентів поглибити свої знання з вивчення польської мови. Також для нас це добра практика», – зазначила Любов Гнатюк.

«У змісті диктанту описувалися події, які відбуваються на теренах Прикарпаття. Тема стосувалася наукової співпраці між університетами Польщі та України», – розповіла Дарія Дроник.

Вітаємо наших студентів із участю у Всеукраїнському конкурсі з орфографії польської мови та бажаємо перемог і нових досягнень у подальших змаганнях!