УЧАСТЬ У XVII УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІЙ ЗУСТРІЧІ

Протягом 19-22 вересня в Яремчі відбувалися XVII українсько-польські зустрічі «25 років у НАТО – 20 років у ЄС: досвід Польщі, уроки для України», організовані Прикарпатським національним університетом імні Василя Стефаника, Інститутом політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України, Варшавським університетом, Представництвом «Polska Akademia Nauk» в Києві, Фундацією «Wolnosc i Demokracja». У насичені програмі заходів взяла активну участь старший викладач кафедри слов’янської філології Юлія Іванівна Серкова.

Ю. Серкова виголосила доповідь на тему «System edukacji Ukrainy w dalszym ciągu funkcjonuje w warunkach wojny na pełną skalę», у якій окреслила проблеми навчання в Україні в умовах війни, зосередилася і на емоційних та психологічних проблемах дітей і дорослих, і на проблемах міграції, і на недостатності фінансування освіти.

Крім того, на конференції відбувалися онлайн-зустріч з Президентом Польщі (1995–2005) А. Кваснєвським, презентації видань Студіум Східноєвропейських досліджень Варшавського університету, Видавничого дому «Гельветика», монографії Богдана Гудя, колективної монографії «Історії Волині», презентація фотовиставки «Брати Гловські – художники та солдати з Яремче» та ін. Програма була надзвичайно насичена і цікава.

Такі міжнародні українсько-польські зібрання на різних рівнях сприяють інтеграції нашої держави у європейський простір, забезпечують підтримку освітньої спільноти, дозволяють обмінюватися досвідом у різних галузях знань.