Участь викладача і студентів кафедри слов’янської філології у Конкурсі інноваційних ідей молодих вчених

21 червня 2024 року відбувся фінал Ювілейного конкурсу інноваційних ідей молодих вчених Хмельницького національного університету.

Старший викладач кафедри Світлана Войталюк другий рік поспіль бере участь у конкурсі. Цьогоріч представляла проєкт «Створення інтерактивного колективного словника з польської мови «PolKeyWordWeb»»

Онлайн-словники є корисним та цікавим ресурсом для сучасного навчання в умовах цифровізації суспільства. У процесі вивчення польської мови студенти ведуть індивідуальний словник, до якого вписують вивчену на заняттях лексику польською мовою та її переклад українською мовою. За допомогою сучасних інформаційних технологій, на зміну паперовому словнику студента приходить онлайн-словник у мобільному застосунку, які здобувачі вищої освіти створюють самостійно у зручний для них спосіб. Як показує опитування (серед студентів-полоністів ХНУ), 90% здобувачів – «за» онлайн-словник, а 10% здобувачів – «за» паперовий.

Створення інтерактивного колективного словника з польської мови «PolKeyWordWeb» дасть змогу здійснювати швидкий пошук потрібних слів, їх переклад та приклади вживання.

Завдяки використанню словника в освітньому процесі, навчання буде більш інтерактивним, доступним та ефективним. Це інноваційний інструмент, який може значно полегшити вивчення польської мови та сприяти розвитку мовних навичок.

Онлайн-словник – це

1. Доступність та зручність

2. Інтерактивні можливості

3. Спільне створення контенту

4. Розвиток мовних навичок

5. Персоналізація навчання

6. Економія ресурсів

7. Підвищення мотивації

8. Розширення освітніх можливостей

Словник створюється студентами після вивчення теми, слова записуються  на сайт sites.google.com. Словник поділений на рівні А1, А2, В1, В2, які додатково структуруються за темами для полегшення вивчення слів та систематизації лексичного матеріалу відповідно до рівня володіння мовою.

Кожна тема поділена на підтеми:

вивчення (сова, переклад та приклад вживання Google Документ);

повторення (навчальні картки Quizlet);

закріплення (вправи Wordwall, LearningApps).

Команда проєкту – це Войталюк Світлана, старший викладач кафедри слов’янської філології ХНУ, Kołodziejczak Jakub, здобувач вищої освіти першого бакалаврського рівня Варшавського університету та здобувачки вищої освіти першого бакалаврського рівня Хмельницького національного університету: Візовська Каріна, Владиженська Анастасія, Гаврилюк Діана, Жищинська Дарина, Фрейман Юлія. Результати роботи над проєктом представляла Світлана Войталюк.

Детальніша інформація про Конкурс: https://khmnu.edu.ua/final-yuvilejnogo-konkursu-innovaczijnyh-idej-molodyh-vchenyh-hmelnyczkogo-naczionalnogo-universytetu-iimv-2024

Щира подяка всій команді за час, працю, відданість і непохитний ентузіазм у реалізації нашого проєкту. Завдяки вашим зусиллям ми змогли досягти значних результатів і зробити величезний крок вперед. Кожен з вас вніс неоціненний вклад у створення нашого створення інтерактивного колективного словника з польської мови «PolKeyWordWeb».

Хочу висловити свою подяку за чудову організацію та проведення конкурсу. Ваша робота заслуговує на найвищу похвалу. Завдяки вашій відданості та професіоналізму учасники мали можливість проявити свої таланти та здібності в сприятливій та доброзичливій атмосфері. Ваші зусилля, увага до деталей зробили цей захід незабутнім і надихаючим для всіх нас. Дякую вам за важку працю та чудовий досвід!

Старший викладач кафедри Світлана ВОЙТАЛЮК