УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ У «IV KONGRESIE POLSKICH TOWARZYSTW NAUKOWYCH NA OBCZYŹNIE»

З 4 до 7 вересня 2014 р. старші викладачі кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Серкова Юлія Іванівна та Сашко Ірина Сергіївна взяли участь в IV Конгресі польських наукових товариств поза межами Польщі.

Конгрес відбувся в Польській академії вмінь у Кракові під почесним патронатом Президента Польщі Броніслава Коморовського. Почесним гостем конгресу був посол Мексики в Польщі, пан Рікардо Вільянуева Халяль. Конгрес був присвячений польській освіті за кордоном, а також вигнанню поляків у Сибір в ХІХ і ХХ ст. У конгресі взяли участь польські науковці з таких країн світу, як Польща, США, Мексика, Австралія, Канада, Південно-Африканська Республіка, Німеччина, Франція, Велика Британія, Нідерланди, Ірландія, Данія, Швеція, Литва, Казахстан, Монголія, Росія. Україну представляли наші викладачі кафедри: Серкова Ю. І. Та Сашко І. С., які виступили з доповіддю на тему: «Польська освіта в Україні. Сучасний стан та перспективи». У рамках конгресу відбулася зустріч з Міністром освіти Польщі пані Йоанною Клюзік-Ростковскою, владою міста Кракова, а також науковою елітою Польщі.