УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ У М. ПЕРЕМИШЛЬ (ПОЛЬЩА)

Викладачі кафедри слов’янської філології взяли участь у міжнародній конференції «Гуманітарна освіта в польському шкільництві України. Традиція і сучасність», що відбулася 27-29 листопада 2015 р. у Державній вищій східноєвропейській школі у м. Перемишль (Польща).

Участь викладачів університету у міжнародній конференції є продовженням співпраці Хмельницького національного університету з Державною вищою східноєвропейською школою, за умовами якої студенти спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» ХНУ мали можливість перебувати на мовно-перекладацькій практиці у грудні 2014 року, а викладачі-філологи Державної вищої східноєвропейської школи у березні 2015 року перебували у Хмельницькому національному університеті з метою проведення методичного семінару з вивчення польської мови як іноземної для студентів-полоністів.

Представниками кафедри на конференції були викладачі-полоністи: кандидат теологічних наук, старший викладач кафедри Ірина Сашко та кандидат філологічних наук, волонтер-викладач кафедри Даріуш Маркєвіч. Окрім викладачів у конференції взяли участь і студенти: студентка 4 курсу спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» Дарія Карачун та студентка 4 курсу, волонтер Українсько-польського центру Діана Мороз. У конференції взяли участь викладачі польської мови майже усіх польських товариств та осередків України: від Чернівець до Львова.

Сашко І. С. виступила з доповіддю, в якій представила актуальність, необхідність та методику викладання польської культури та промування високих європейських цінностей на заняттях польської мови як іноземної.

Даріуш Маркевич говорив про використання новітніх технологій та комп’ютерних програм у навчанні польської мови як іноземної.

Загалом, конференція відбулася у теплій дружній атмосфері, де викладачі-польські філологи та спеціалісти з методики викладання польської мови як іноземної, а також історії, культури і літератури поділилися своїм досвідом, проблемами й досягненнями у викладацькій діяльності.

Сподіваємося і на подальшу плідну співпрацю Хмельницького національного університету (Україна) та Державної вищої східноєвропейської школи у м. Перемишль (Польща)!