Участь завідувача кафедри у міжнародній онлайн-конференції «Edukacja językowa i literacka od przedszkolaka do seniora»

19-20 травня відбулася Міжнародна онлайн-конференція «Edukacja językowa i literacka od przedszkolaka do seniora» («Мова та літературна освіта від дошкільного віку до старшого»). Організатори конференції: Польський університет за кордоном у Лондоні (Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie (PUNO) та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (Україна).

Хочемо повідомити, що із зазначеними університетами кафедра слов’янської співпрацює у науковій та методичній діяльності. Це і спільна взаємоучасть у конференціях Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і Хмельницького національного університету, і в освітніх проектах, зокрема, «9 лекцій для полоністів» та ін. Щодо Польського університету у Лондоні, то нам також приємно сказати, що студентки-магістрантки PUNO цього навчального року проходили на базі кафедри слов’янської філології ХНУ свою педагогічну практику (як викладачі польської мови) у закладі вищої освіти (https://ksf.khmnu.edu.ua/pedagogichna-vykladaczka-praktyka-studentok-polskogo-universytetu-u-londoni-na-kafedri-slovyanskoyi-filologiyi-hmelnyczkogo-naczionalnogo-universytetu/)

До участі у міжнародній конференції були долучені фахівці – досвідчені викладачі, вчителі, які щодня працюють у мультикультурному та багатомовному середовищі, які обмінюються знаннями та найкращими практиками у роботі з різноманітними віковими групами учасників освітнього процесу.

Матеріали для доповіді на міжнародну конференцію підготувала завідувач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університеті (про що заявлено у програмі конференції), кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська. Тема доповіді «Інтерактивні методи у навчання польської мови як іноземної у Новій українській школі». Тема доповіді досить актуальна в сучасних умовах здійснення освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти, оскільки заразреалізовується реформа загальної середньої освіти відповідно до Концепції Нової української школи. Хочемо принагідно зазначити, що при кафедрі створено лабораторію НУШ, яка одночасно є й кабінетом методики викладання польської та української мов і літератур (це важливо в умовах підготовки майбутнього педагога до реальних умов праці). Н. Подлевська у презентації зосередила увагу на найдоцільніших, на її погляд, методах навчання польської мови як іноземної в умовах навчання у Новій українській школі.

Повна інформація доповіді у вигляді презентації зберігається в архіві кафедри слов’янської філології. Тож усіх зацікавлених тематикою запрошуємо до співпраці.