V Всеукраїнський диктант з польської мови

За сприяння Фундації «Свобода і демократія» (Польща) 19-20 травня 2018 року o 12:00 у містах України (Київ, Кропивницький, Хмельницький, Городок, Львів, Луцьк, Одеса, Вінниця, Чернівці, Харків, Дрогобич, Кривий Ріг, Дніпро, Житомир, Рівне) організовано написання V Всеукраїнського диктанту з польської мови «Ja Pisze, Ty piszesz, My piszemy po polsku…»

Уже стало традицією (як і попередніми роками) у м. Хмельницькому диктант проводити за організації кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, яка є профілюючою у навчанні студентів спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно): перша-польська».

Учасники V Всеукраїнського диктанту з польської мови мали можливість змагатися і перевірити свої знання в аудиторіях Хмельницького національного університету. Кафедра слов’янської філології разом зі студентами-полоністами сприяли організованому проведенню заходу, що приурочений до Дня слов?янської писемності і культури.

Від імені Фундації «Свобода і демократія» (Польща) з вітальним словом до учасників написання диктанту звернулася голова Хмельницького обласного відділення спілки вчителів польської мови України, старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлія Серкова. Участь у перевірці диктанту взяли старші викладачі кафедри слов’янської філології Ірина Сашко та Оксана Дутковська.

У двох лекційних аудиторіях диктант з польської мови читала викладач польської мови Ельжбета Соколовська, направлена до викладацької роботи в Україні із Польщі.

252 зареєстрованих учасників із міст: Хмельницький, Шепетівка, Славута, Полонне, Летичів, Дунаївці, Деражня, Старокостянтинів та сіл: Мацьківці, Шаровечка, Гвардійське, Лісові Гринівці, смт. Чорний Острів написали диктант, серед яких визначено переможців.

Нагороди були в двох категоріях: «діти» та «дорослі».

Діти:
1 місце – Віталіна Колісник, м. Хмельницький;
2 місце – Людмила Маломуж, м. Старокостантинів;
3 місце – Юлія Єгорова, м. Хмельницький;
4 місце – Вікторія Тобор, м. Хмельницький.

Дорослі:
Наталія Невінска, м. Гусятин;
Любов Гнатюк, м. Хмельницький (студентка-полоніст Хмельницького національного університету).

Співфінансування проекту відбулося відділом підтримки поляків за кордоном Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, відтак нагороджені книгами переможці серед дорослих.

Дякуємо всім учасникам диктанту за вияв інтересу та бажання перевірити свої знання з польської мови!

Вітаємо усіх переможців V Всеукраїнського диктанту з польської мови із заслуженою перемогою!

Чекаємо усіх охочих вивчати польську філологію (за освітнім рівнем «бакалавр» та «магістр» на спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)» та освітнім рівнем «бакалавр» нової спеціальності «Середня освіта (Польська мова та література)» у Хмельницькому національному університеті!

Запрошуємо усіх до участі у заходах «Тижня польської мови та культури», приуроченого до Дня слов’янської писемності та культури (24 травня)!