Вечір лірики Володимира Олійника «На краєчку веселки» – участь першокурсниць-полоністок ХНУ

18 вересня 2023 року у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва відбувся творчий вечір «На краєчку веселки» Володимира Олійника – відомого українського поета, літературного редактора, голови літературної спілки «Поділля», члена правління ВГО «Український клуб», засновника, головного редактора і видавця бібліотечних серій «Література рідного краю», «Літературні портрети», «Пам’ять», «Мистецька еліта Поділля», «Еліта Поділля», «Таланти XXI століття», «Поет і XXI вік», автора, упорядника і видавця поетичних антологій «При світлі Вічного вогню», «Чорний тюльпан», збірників «Наш Микола Магера», «Драматург Петро Войчишен-Лугівський та його п’єси», лауреата обласної премії імені Т. Г. Шевченка, лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша.

Творчий шлях Володимира Олійника досить насичений – збірки:  «Скрипка вічності», «Калинова сопілка», «Полум’я пам’яті», «Слово гетьмана Богдана», «Материнка», «Під Кобзаревою зорею», «Небесний Ключ Білих Лелек», «Загадки чарівної країни», «Родина, я та Україна», «Хрещена доня Кобзарева», «Поборемо» «Нескорений народ» та ін. А під час сьогоднішньої зустрічі Володимир Олійник представив  переклад збірки В. Шимборської «Двокрапка», зауваживши, як саме розпочав роботу над перекладом, що його надихає, зачитавши найцікавіші вірші-переклади.

А 18 вересня творчий вечір зібрав «побратимів по перу» Володимира Олійника, його друзів, однодумців, студентів, учнів – усіх залюблених у світ поезії.

Участь у творчому вечорі взяли й наші студентки-першокурсниці освітньо-професійної програми «Польська мова і література, друга мова – англійська» Юлія Фрейман та Жищинська Дарина.  Дівчата були неймовірно вражені творчою атмосферою та люб’язним ставленням, поспілувалися із видатними особистостями світу поезій, послухали виконання поетичних творів у виконанні автора. Враженнями поділилися із одногрупниками, закликавши і згуртувавши їх до участі у наступних подібних заходах.