Відбулася Регіональна олімпіада з польської мови та літератури

15-16 березня 2014 року у приміщенні Хмельницького національного університету за сприяння кафедри слов’янської філології та українсько-польського центру, а також під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці відбулася Регіональна олімпіада з польської мови та літератури.

В олімпіаді взяли участь 23 учні 10-11 класів з Хмельницької, Вінницької та Житомирської областей. Олімпіаду відкрила віце-консул Республіки Польща у Вінниці Едита Нєдзьвєдзка. В урочистому відкритті також взяли участь: проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Микола Йохна, декан гуманітарно-педагогічного факультету Людмила Станіславова, в. о. завідувача кафедри слов’янської філології Неля Подлевська, завідувач кафедри української філології Михайло Торчинський. Організаторами олімпіади стали старші викладачі кафедри слов’янської філології Юлія Сєркова та Ірина Сашко.

Цьогоріч олімпіада відбувалася у режимі online. Учасники олімпіади змагалися у знанні лексики, граматики польської мови, виконували тестові завдання, писали твір й аналізували польську поезію. Скановані виконані завдання надсилалися електронною поштою до польського комітету олімпіади у Варшаві, головою якого є професор, доктор Варшавського університету імені Стефана Вишневського Томаш Хахульський, з яким учні вели бесіду у скайповому режимі, змагаючись в усному спілкуванні знаннями польської мови, літератури, історії і культури. Переможці олімпіади візьмуть участь у Міжнародній олімпіаді з польської мови у Варшаві.

Варто згадати, що у Хмельницькому національному університеті вивченню польської мови приділяється надзвичайно багато уваги. Цьому передусім сприяє діяльність українсько-польського центру, який координує розвиток найрізнобічніших зв’язків між українськими і польськими студентами, науковцями, представниками урядових і громадських організацій. І, звичайно, основним осередком вивчення польської мови є кафедра слов’янської філології, яка готує фахівців за напрямом «Філологія. Переклад (Польська і російська мови)».

Усіх, хто цікавиться польською мовою і літературою, польською історією і культурою, запрошуємо до навчання за згаданим напрямом на гуманітарно-педагогічний факультет ХНУ. У нас Ви отримаєте можливість навчатися за програмою паралельної освіти (Україна-Польща), навчатися у магістратурі польських ВНЗ після закінчення бакалаврату, отримаєте можливість працевлаштування у Польщі.

Чекаємо на здібних, талановитих, завзятих! Чекаємо на Вас!

Кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри слов’янської філології Неля Подлевська