Відвідали Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ (Польща)

Днями делегація Хмельницького національного університету у складі проректора з міжнародних зв’язків Миколи Йохни, директора Українсько-польського центру Юрія Шалапка, завідувача кафедри слов’янської філології Нелі Подлевської відвідала Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ (Польща), де підписано Угоду про створення консорціуму Східноєвропейських університетів.

Метою створення консорціуму є партнерська співпраця у проведенні наукових досліджень, навчання студентів і розвитку наукових контактів. Співпраця між європейськими університетами-партнерами буде реалізовуватися у напрямках спільного застосування міжнародних грантів і дослідницьких проектів; обміну дослідженнями та реалізацією освітніх послуг; використання інфраструктури та спільних підприємств; реалізації спільних проектів, які включають міжнародне навчання; обміну студентами та науковцями; сприяння співробітництву між університетами; дії на підтримку національних, релігійних та етнічних меншин; підготовки спільних конференцій та симпозіумів; підготовки і випуску спільних наукових публікацій; підтримки організації спільних культурних, мистецьких заходів та спорту.

Підписи під історичним документом про створення нового міжнародного об’єднання вищих навчальних закладів поставили від імені Хмельницького національного університету проректор Микола Йохна, від імені Люблінського католицького університету імені Івана Павла ІІ ректор Антоні Дембінський, керівники університетів Грузії, Республіки Білорусь, Республіки Молдова й України. Зокрема Тбіліського державного університету ім. Сулхан-Саба Орбеліані, Барановицького державного університету, Міжнародного вільного університету Молдови, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Харківського регіонального інституту Адміністрації публічної академії при Президентові України, Хмельницького національного університету, Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Національного університету «Острозька академія», Тернопільського національного економічного університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка. Лідером об’єднання обрали Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ на чолі з ректором професором Антоні Дембінським.

Завідувач кафедри Неля Подлевська обговорила питання наукової співпраці між кафедрою слов’янської філології Хмельницького національного університету та кафедрою слов’янської філології і кафедрою польської мови Люблінського католицького університету, перспективи підписання угоди про співпрацю, а також про умови проведення спільної Міжнародної українсько-польської конференції «Духовний розвиток особистості у слов’янському лінгвокраїнознавстві», що відбуватиметься навесні 2015 року у ХНУ.

За ініціативи директора УПЦ Юрія Шалапка делегація відвідала Люблінський політехнічний університет, де було проведено зустріч зі студентами-українцями (випускниками ХНУ), що навчаються зараз за програмою подвійного диплому. Зустріч була досить цікавою, оскільки відбувалася у формі жвавого обговорення проблем, побажань, виявлення реальних переваг і певних недоліків навчання студентів за кордоном. Відбулася також робоча зустріч з деканом факультету основ техніки університету професором К. Леніком, під час якої обговорено плани щодо подальшого розвитку програм подвійного диплому та співпраці у науковій та освітній сферах.