Відзначення Дня народження Тараса Шевченка студентами-полоністами

9  березня 2023 року виповнюється 209 років з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, відомого митця, художника і поета.

Що варто знати про митця?

• Твори Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу.
  • Найкрихітніше видання Кобзаря має розмір 0,5 кв. мм. Його зробив майстер з України Микола Сядристий.
  • Збірка «Кобзар» перевидавалася чотири рази.
  • Коли Тарас Шевченко працював портретистом, добре заробляв і одягався доволі модно.
  • У світі Т. Шевченку встановили 1384 пам’ятники. Більшість із них розташовані на території України, ще 128 — у 35 країнах світу, зокрема Бразилії, США, Китаї тощо.
  • Найбільший портрет Шевченка — площею 500 кв. м. Написали його у Харкові на стіні 17-поверхового житлового будинку.
  • Шевченко був невисоким. Мав зріст 164 см.
  • У часи творчості Тараса Григоровича більше цінували як художника, а не як поета.
  • Основна освіта — всього два роки в церковно-приходській школі.
  • За все своє життя Шевченко пробув в Україні 15 років.

Говорити про Шевченка цікаво завжди, адже ця людина до кінця не пізнана і не вивчена. Про нього можна безкінечно писати, його рядки можна цитувати, його внутрішній порив можна наслідувати.

Студенти-полоністи груп ФППм-22 та СОП-21 долучилися до загальноуніверситетського поетичного челенджу «Шевченкове слово у кожному з нас!»,  представивши поезії Шевченка польською мовою: https://khmnu.edu.ua/shevchenkove-slovo-u-nashyh-serczyah/

Читання поезій Т. Шевченка польською мовою студентами-полоністами Хмельницького національного університету:

Шевченко – це не одноманітність. Шевченко – це єдність глибини і сили, розуму і прагнення до волі. Шевченко – це народ. Тому він сьогодні у кожному з нас.