Відзначення Дня української писемності і мови

Кафедра слов’янської філології взяла участь у заходах, приурочених Дню української писемності і мови, який щороку святкують 9 листопада, у день пам’яті визначного діяча Нестора Літописця

Традиційним для викладачів і студентів стало написання радіодиктанту, який 20 років поспіль об’єднує українців усього світу. Цього року ХХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності читала Римма Зюбіна, а текст написав Іван Малкович.

Незважаючи на те, що свято уже традиційне, у сучасних умовах виникла необхідність змінити формат його відзначення.

До викладачів долучилися студенти спеціальностей «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» (СОП-20-1) та «Інженерія програмного забезпечення» (ІПЗ-17-1).

Одні студенти писали в режимі онлайн, а інші – самостійно.

Зараз усі в очікуванні побачити текст і визначити власний рівень знань української мови.

Потім для студентів спеціальностей «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та «Філологія. Прикладна лінгвістика» на платформі ZOOM провели філологічний індивідуальний брейн-ринг (задум і реалізація М. М. Торчинського, завідувача кафедри української філології), що дозволило визначити кращих із-поміж кращих.

Так, перше місце посіла – Карапозюк Уляна (СОП-20-1), друге – Шек Карина (ФПЛ-20-1), третє – Микулишина Яна (ФПЛ-20-1).

Дякуємо всім студентам і викладачам кафедри слов’янської філології, які взяли участь у відзначенні Дня української писемності та мови. Зрештою, вчити і любити рідну мову варто завжди, бо плекати українське слово та пам’ятати пращурів – це найбільш дієвий інструмент для захисту рідної мови та нашої державності!