Відзнака завідувача кафедри слов’янської філології ректором Хмельницького національного університету

1 липня на засіданні ректорату ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх вручив подяку завідувачеві кафедри слов’янської філології ХНУ Нелі Подлевській. Подяку ректор вручив завідувачеві кафедри за професійну, ефективну організацію роботи колективу на кафедрі, за вагомий особистий внесок, як автора і науковця, у розробку сертифікатних програм підвищення кваліфікації для Центру післядипломної освіти Хмельницького національного університету, за високий рівень підвищення кваліфікації державних службовців та педагогічних працівників України, за утвердження і розвиток державної мови в Україні та розвиток професійних компетентностей педагогів-філологів.

Колектив кафедри слов’янської філології щиро вітає свого завідувача – кандидата педагогічних наук, доцента Нелю Володимирівну Подлевську із заслуженою відзнакою ректора Хмельницького національного університету! Нам приємно, що і такий вид педагогічної діяльності помітили та гідно оцінили!

Хочемо зазначити, що під керівництвом завідувача на кафедрі слов’янської філології розроблено 9 сертифікатних програм та створено до них відповідне навчально-методичне забезпечення для Центру післядипломної освіти Хмельницького національного університету з метою підвищення кваліфікації державних службовців та педагогічних працівників. Зокрема, це такі курси:

• «Українська мова у професійній комунікації державних службовців: мовнокомунікативний практикум» (Подлевська Н.В., Терещенко Л.В.);
  • «Мовно-комунікативна культура у педагогіці партнерства Нової української школи» (Подлевська Н.В.);
  • «Розроблення та наповнення електронного портфоліо вчителя» (Станіславова Л.Л.);
  • «Платформи Canva і Wordwall у навчанні польської мови» (Ранюк О.П.);
  • «Проєктна діяльність учителя польської мови в умовах Нової української школи» (Войталюк С.В.);
  • «Викладання літератури в сучасних освітніх умовах» (Горячок І.В.);
  • «Сучасна українська мова у професійній комунікації державних службовців» (Подлевська Н.В., Терещенко Л.В.);
  • «Українська мова у професійній комунікації педагогічних працівників» (Подлевська Н.В., Терещенко Л.В.);
  • «Актуальні питання української мови і літератури в Новій українській школі» (Подлевська Н.В., Приймак І.В.).

Ззначаємо, що за період із 2021 року було підвищено кваліфікацію майже тисячі державних службовців за програмою «Українська мова у професійній комунікації державних службовців: мовнокомунікативний практикум» (https://ksf.khmnu.edu.ua/944-derzhavnyh-sluzhbovczi-pidvyshhyly-kvalifikacziyu-z-ukrayinskoyi-movy-u-hmelnyczkomu-naczionalnomu-universyteti/). Також минулого навчального року понад 100 педагогічних працівників підвищили кваліфікацію через сертифікатні програми, розроблені кафедрою.

Із вересня 2024 року розпочинається набір на підвищення кваліфікації за новою сертифікатною програмою для державних службовців «Сучасна українська мова у професійній комунікації державних службовців».

Також із вересня 2024 року продовжується реєстрація усіх охочих педагогічних працівників – філологів української мови і літератури, польської мови – на підвищення кваліфікації.

До речі, на кафедрі слов’янської філології систематично проходять стажування викладачі закладів вищої освіти України, зокрема із Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Волинського національного університету імені Лесі Українки та ін.

Тож запрошуємо усіх зацікавлених підвищенням кваліфікації із зазначених вище сертифікатних програм до співпраці!