![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925.jpg)
25 вересня 2021 року у Хмельницькому національному університеті відбулося написання VIII Всеукраїнського диктанту з польської мови.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-3-1024x332.jpg)
Такий захід є традиційним для проведення у стінах Хмельницького національного університету, адже саме тут активно функціонує кафедра слов’янської філології, яка здійснює підготовку філологів-полоністів.
Участь у заході взяли близько 100 осіб – охочі перевірити свої знання у грамотності з польської мови та позмагатися за призові місця й нагороди.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-6-1024x441.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-7-1024x574.jpg)
Взяли участь у написанні диктанту й студенти полоністичних освітніх програм Хмельницького національного університету: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)».
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-9-1024x857.jpg)
Від імені Фундації «Свобода і демократія» (Польща) з вітальним словом до учасників написання диктанту звернулася голова Хмельницького обласного відділення спілки вчителів польської мови України, старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлія Сєркова.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-12-1024x812.jpg)
Диктант читала старший викладач кафедри слов’янської філології Регіна Балицька.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-14-1024x824.jpg)
Участь у перевірці диктанту взяли викладачі кафедри слов’янської філології: Оксана Ранюк, Світлана Войталюк, Регіна Балицька, Яна Лиса.
В організації написання диктанту допомагали студенти-полоністи (волонтери) старших курсів, а також мали можливість ще й реалізувати свої навички як майбутні учителі польської мови у перевірці конкурсних робіт.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-18-1024x923.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-20-1024x582.jpg)
Поки перевіряли конкурсні роботи завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська ознайомила можливих майбутніх абітурієнтів із умовами вступу до Хмельницького національного університету, можливостями та перевагами навчання на полоністичних спеціальностях університету.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-22-1024x571.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-24-1024x894.jpg)
Дякуємо всім учасникам диктанту за вияв інтересу та бажання перевірити свої знання з польської мови!
Вітаємо усіх переможців VIII Всеукраїнського диктанту з польської мови із заслуженою перемогою!
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210925-27-1024x653.jpg)
Чекаємо всіх охочих вивчати польську філологію та лінгводидактику за освітнім рівнем «бакалавр» та «магістр» денної та заочної форм навчання у Хмельницькому національному університеті!
Інформація кафедри слов’янської філології