Всеукраїнський диктант з польської мови

За сприяння Фундації «Свобода і демократія» (Польща) щорічно у містах України (Київ, Кропивницький, Хмельницький, Львів, Луцьк, Одеса, Вінниця, Чернівці, Харків, Житомир, Рівне) проходить Всеукраїнський диктант з польської мови «Ja Piszę, Ty piszesz, My piszemy po polsku…»

Вже стало доброю традицією щорічно у стінах Хмельницького національного університету проводити у травні регіональний етап Всеукраїнського диктанту з польської мови, у якому беруть участь знавці польської мови, охочі перевірити свою грамотність.

Щороку лекційні аудиторії Хмельницького національного університету збирали більше 300 осіб, які охоче брали участь у написанні диктанту з польської мови.

Такий захід, проведений у ХНУ, кафедра слов’янської філології (як організатор) приурочувала до Дня слов’янської писемності і культури та Дня філолога, що традиційно відзначаються в травні.

Цьогоріч написання диктанту припало на 2 травня, коли відзначається День Польщі та поляків за кордоном. Однак цього разу у зв’язку із карантинними обмеженнями по всьому світу написання диктанту відбувалося у віддаленому (дистанційному) режимі – онлайн.

Після написання диктанту всі учасники відправляли свої тексти за вказаною адресою для перевірки.

Подаємо зразки деяких студентів-третьокурсників спеціальності «Філологія (Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська)» Хмельницького національного університету, які люб’язно погодилися показати написаний ними текст. Звісно, вони його також відправили на перевірку і очікують результатів.

Усі, хто не змогли взяти участь в онлайн-написанні диктанту і хочуть перевірити свої знання з польської мови, можуть прослухати текст та написати диктант: