Викладачі університету – члени журі Малої академії наук

Участь викладачів Хмельницького національного університету в роботі журі різноманітних конкурсів, олімпіад, засідань секцій Малої академії наук на рівні міста чи області уже стала традицією. Так, 13 січня у  Хмельницькому відбувся перший, міський,  етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру «Мала академія наук України».

У роботі журі відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства  (секція фольклористики) брали участь:  Валентина Олійник – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри психології Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України  Міжрегіональної Академії управління персоналом, Людмила Терещенко – старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету та Богдан Крулик – старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Усі учасники працювали в гостинному приміщенні Хмельницької гімназії №1 імені Володимира  Красицького.

Юні науковці представили цікаві наукові розвідки, засвідчивши вміння працювати з теоретичними й науковими джерелами, фіксувати й опрацьовувати фактичний матеріал, структурувати його та узагальнювати отримані результати.

Для юних фольклористів-мистецтвознавців  цьогоріч найпродуктивнішою стала тема символіки в народній словксності та обрядовості. Три етапи оцінювання – заочне, постерний захист і конференція – дали можливість визначити найкращу роботу. Беззаперечну перемогу – 99 балів зі 100 можливих –виборола десятикласниця Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Анна Бондар з роботою «Архетипні образи води та вогню як утілення національного світовідчуття».

Загалом на цьому етапі свої дослідження з різних галузей (понад 50) презентували близько півтори сотні старшокласників. Переможці вже готуються до нових випробувань.