Визнання результатів міжнародного стажування за програмою Erasmus+

2 грудня 2021 року на засіданні вченої ради Хмельницького національного університету відбулося визнання результатів міжнародного стажування на участі у програмі Erasmus+ викладачів кафедри слов’янської філології (завідувача кафедри, кандидата педагогічних наук, доцента Неля Подлевської та кандидата філологічних наук, доцента Наталії Торчинської) та викладачів кафедри української філології (доктора філологічних наук, професора Михайла Торчинського та доктора педагогічних наук, професора кафедри Валентини Папушиної).

Відповідно до наказу №156-КП від 01.07.2021 року по ХНУ «Про підвищення кваліфікації» означені вище викладачі проходили міжнародне стажування в Університеті імені Ататюрка (м. Ерзурум, Туреччина) (на запрошення турецької сторони) та відповідно до виконання умов міжнародного проєкту Erasmus+ .

Як ми уже повідомляли раніше, 15-16 жовтня 2021 року Ататюркський університет проводив Міжнародний симпозіум «Інноваційні тенденції в дослідженнях сучасної мови та літератури: теорії, методи і прийоми» («Innovative trends in contemporary language and literature research: theories, methods and techniques») (детальніша інформація на сайті кафедри: https://ksf.khnu.km.ua/page2.aspx?r=2&p=20211016), участь в якому взяли викладачі-стажисти із зазначеними доповідями та науковими публікаціями у зарубіжному (турецькому) філологічному виданні.

18 жовтня 2021 року відбувся круглий стіл «Міжкультурні діалоги в студентському середовищі», організований для студентів-філологів Хмельницького національного університету та Ататюркського університету (детальніша інформація: https://ksf.khnu.km.ua/page2.aspx?r=2&p=20211018) .

12 листопада 2021 року у рамках продовження співпраці між Хмельницьким національним університетом та Ататюркським університетом відбулася чергова зустріч представників означених закладів вищої освіти (адміністрація, викладачі, працівники відділів міжнародних зв’язків) (детальніша інформація: https://ksf.khnu.km.ua/page2.aspx?r=2&p=20211112) .

Варто зазначити, що активна наукова співпраця між двома університетами розпочалася із участі доктора філологічних наук, професора Ататюркського університету Хаді Бака у міжнародній науково-практичній конференції «Міжкультурні комунікації в галузі освіти», яку проводила кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету 19.03. 2021 року.

Не менш важливим у цьому процесі стала й участь означених викладачів у курсах підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників Хмельницького національного університету на тему «Підготовка грантової заявки – від теорії до практики», де були представлені, як залікова робота, результати подання грантової заявки на участь у міжнародному проєкті Еrasmus+.

На запрошення Ататюркського університету до співпраці, подано спільну заявку на участь у проекті, в рамках якого й відбувалося стажування викладачів на тему «Інноваційні технології у викладанні філологічних дисциплін». Звісно ж, між двома університетами були підписані угоди про наукову співпрацю та персональні угоди між викладачами на реалізацію умов проєкту Еrasmus+, укладено програму стажування на 180 годин.

Викладачі кафедри слов’янської філології (Н. Подлевська, Н. Торчинська) та української філології (М. Торчинський, В. Папушина) отримали сертифікати про участь у проєкті Еrasmus+ та міжнародному стажуванні. Кожен із викладачів знайшов і показав місце застосування отриманих знань, набутих практичних умінь і навичок, професійних компетентностей міжнародного досвіду у своїй науково-педагогічній філологічній діяльності, перспективи наукових досліджень, про що було зазначено на засіданні вченої ради ХНУ.

Завідувач кафедри Н. Подлевська