XXV Регіональна олімпіада з польської мови і літератури у Хмельницькому національному університеті

17-18 лютого 2018 року у Хмельницькому національному університеті пройшла XXV Регіональна олімпіада з польської мови і літератури. Організатором олімпіади була кафедра слов’янської філології. Олімпіада проведена за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, Спілки вчителів польської мови у Хмельницькій області.

Участь у Регіональній олімпіаді взяли 28 учнів старших класів Хмельницької, Вінницької, Житомирської та Чернівецької областей, яких привітала голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області Юлія Серкова.

Усі 28 учасників олімпіади почули привітання, слова підтримки, побажання перемоги та отримали пам’ятні подарунки від консула Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Уршули Філіпковської.

Проректор з міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор Микола Йохна познайомив учасників із можливостями і перспективами навчання у Хмельницькому національному університеті, зокрема, на полонійних спеціальностях кафедри слов’янської філології. У вітальній частині взяли участь також завідувач кафедри слов’янської філології к. пед. н., доцент Неля Подлевська, голова Спілки поляків Хмельницької області Франц Міцінський, голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області, старший викладач кафедри слов’янської філології Юлія Серкова.

Протягом 4-ох годин знавці польської мови та літератури виконували 3 види завдань з мови, писали диктант та твір, які перевірили журі у складі старших викладачів-полоністів кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлії Серкової, Ірини Сашко, Оксани Дутковської та голови комісії Нелі Подлевської (завідувача кафедри слов’янської філології).

Другий день змагань проходив в Українсько-польському центрі європейської інтеграції ХНУ, де за результатами виконаних завдань (письмових) з польської мови (у перший день) були відібрані 19 учасників для співбесіди з польської літератури (усний тур).

За підсумковим підрахунком балів складом журі були визначені переможці, які у березні змагатимуться на всеукраїнському етапі олімпіади з польської мови і літератури у Києві. Найкращі знавці польської філології поїдуть до столиці польської мови і культури – Варшави – змагатися за призове місце міжнародного рівня.

Усім охочих до вивчення польської філології та лінгводидактики запрошуємо на навчання до Хмельницького національного університету на спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)» (бакалавр, магістр) та «Середня освіта (Польська мова та література)» (бакалавр)!

Додаткова інформація на сайті приймальної комісії ХНУ та кафедри слов’янської філології!