Захист курсових робіт із сучасної польської мови й історії польської літератури

Курсова робота – це вид самостійної наукової роботи, логічно завершене теоретико-емпіричне дослідження, що виконується протягом визначеного семестру з метою систематизувати, закріпити, поглибити й узагальнити знання, отримані за певний період навчання.

Відповідно до навчального плану та освітньої програми «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» спеціальності 014 «Середня освіта» здобувачі вищої освіти 3 курсу групи СОП-21-1 захистили свої курсові роботи із сучасної польської мови й історії польської літератури.

Тематика курсових робіт студентів пов’язана із актуальними питаннями полоністики, зокрема польської мови і літератури. Наприклад,   «Porażenie wojną oraz poetycka moralistyka w wierszach Tadeusza Różewicza»,  «Фразеологічні інновації у польських текстах (на матеріалі повісті Вальдемара Лисяка «Келих»)», «Obraz natury i człowieka; ludowość; problematyka moralna w balladach Adama Mickiewicza», «Представники польської літератури кінця ХІХ−ХХ століття», «Człowiek wobec historii, wojna w poezji Czesława Miłosza» та ін.

Керівниками курсових робіт були викладачі кафедри слов’янської філології – Юлія Іванівна Серкова та Тетяна Олександрівна Мороз. Члени комісії на захисті курсових робіт – завідувач кафедри слов’янської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Неля Володимирівна Подлевська, старший викладач кафедри Юлія Іванівна Серкова та викладач кафедри Тетяна Олександрівна Мороз.

Для усіх здобувачів освіти досвід захисту курсових робіт був першим. Попри відчутні хвилювання, студентам удалося представити результати своїх досліджень на належному рівні. Кожен підготував візуалізовані презентації, які допомогли краще сприйняти матеріал та репрезентувати фактичний матеріал.

Студенти під час захисту своїх робіт показали чіткість, послідовність, структурованість, лаконічність та логічність викладеного матеріалу. Кожен зумів дати відповіді не лише на запитання членів комісії, а й на запитання своїх одногрупників, що є підтвердженням їхнього вміння вести себе під час обговорень і дискусій.

Наприкінці захисту студенти мали змогу поставити додаткові запитання, висловити зауваження та побажання, а члени комісії підсумували результати робіт здобувачів освіти.

Сподіваємося, що досвід, отриманий студентами під час своїх наукових пошуків, стане у нагоді у подальшій професійній діяльності.

Тому щиро вітаємо здобувачів освіти групи СОП-21-1 із успішним захистом курсових робіт! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, прагнути розвиватися та впевнено рухатися вперед.

Викладач кафедри Тетяна Мороз