Захист навчальної (перекладацької) практики студентами-полоністами 1 курсу

21 червня 2023 року відбувся захист навчальної (перекладацької) практики студентів 1 курсу, групи ФППА-22, спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» (ОПП «Польська мова і література, друга мова – англійська»).  Працювала комісія у складі завідувача кафедри слов’янської філології Нелі Подлевської, декана гуманітарно-педагогічного факультету Людмили Станіславової та керівника практики старшого викладача Світлани Войталюк.

Здобувачі проходили навчальну (перекладацьку) практику в період із 15 березня 2023 року до 15 травня 2023 року, згідно з навчальним планом. Усі студенти отримали задання для  письмового перекладу з української на польську мову. Перекладаючи казку, здобувачі повинні були визначити лексичні, граматичні та лексико-граматичні трансформації, закріпити теоретичні знання з перекладу, зокрема, лексичні та граматичні проблеми перекладу.

Метою перекладацької практики є підготовка висококваліфікованих перекладачів шляхом поглиблення і закріплення теоретичних знань і формування у студентів професійних умінь та навичок письмового перекладу, а також виховання у здобувачів потреби систематично поповнювати свої знання і творчо їх застосовувати в практичній діяльності у сфері майбутньої діяльності.

Під час проходження практики здобувачі продемонстрували свої знання з теорії перекладу та успішно застосували їх у перекладацькому процесі. Також зрозуміли, наскільки складною і різноманітною є перекладацька галузь.

Звісно, для студентів-першокурсників це був перший досвід перекладацької практики, відповідно усі хвилювалися, однак справилися всі успішно. Усі студенти вчасно і на високому рівні виконали весь обсяг перекладацької практики, сумлінно, організовано та ініціативно виконали завдання, здали у визначений термін правильно оформлену документацію, а також публічно захистили результати своїх досліджень у презентаціях та доповідях. Також отримували немало запитань від членів комісії, н які влучно відповідали, показуючи рівень володіння польською мовою, а також обізнаність у перекладацьких трансформаціях. Дякуємо також керівникові практики – старшому викладачеві кафедри Світлані Войталюк – за належний рівень підготовки студентів до майбутньої професійної діяльності! Бажаємо всім успіхів і наснаги у навчанні та викладанні!