Залучення стейкхолдерів до навчальної діяльності у ЗВО

16 вересня 2022 року для студентів-філологів 2-4 курсів освітньо-професійних програм «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Українська мова і література», «Середня освіта. Українська мова і література та англійська мова»  було організовано зустріч із вчителькою української мови і літератури, учителем-методистом ліцею  №17 м. Хмельницького, завідувачем кафедри української мови і літератури, учителем-практиком із двадцятирічним досвідом Оленою Сестровою.

На початку зустрічі пані Олена дуже люб’язно звернулася до студентів, назвавши їх своїми майбутніми колегами, а потім їй було запропоновано бліц-опитування.

Гостя розповіла студентам про особливості педагогічної професії, зауваживши, що вона  вимагає від вчителя постійного вдосконалення своєї професійної майстерності. Про особливості спілкування з учнями, перші кроки у педагогічній діяльності, важливість місії вчителя, як стати «хорошим педагогом» – ці та інші запитання звучали від студентів.

Звичайно, після закінчення в усіх залишилися приємні враження. Найбільш вражаючим є те, що пані Олена справді надихнула студентів-філологів спробувати реалізувати себе в педагогічній діяльності:

«Особисто для мене ця зустріч стала неабияким досвідом. Адже ті  поради, секретики, які лунали з вуст нашої гості, неодмінно знадобляться мені у професійній діяльності. Важливо, що на усі наші питання вчителька відповідала відверто, легко та з гумором. Це мені дуже сподобалося, бо щирість має здатність «полонити» серця людей, а особливо учнів. Також я зрозуміла, що потрібно справді любити те, що робиш, тоді й працювати та навчати буде простіше. Можу сміливо сказати, що обов’язково використовуватиму в своїй подальшій педагогічній діяльності знання, які здобула на сьогоднішній зустрічі» (Валентина Мосійчук).

«Мені дуже сподобався така можливість почути правдиві відповіді, дізнатися про різні методи викладання, послухати про підходи у вихованні учнів. Корисним було прослухати, як проходить урок, як заохотити дітей, щоб вони були зацікавлені матеріалом, що подається. Цікавими були інтерактивні та мультимедійні завдання, які зараз використовуються у школі. На цьому занятті було дуже приємно  через вільний формат спілкування. Із  задоволенням ще долучуся до наступної зустрічі» (Олександра Ліщук).

«Сьогодні я мала можливість бути присутньою на зустрічі з мега позитивною, і щирою вчителькою Оленою Віталіївною. Мені надзвичайно сподобалась зустріч тим, що із розповідей вчительки в мене з’явилося ще більше бажання стати вчителем. Потрібно працювати над собою, аби досягнути успіху, легкості у контакті з дітьми. Надіюсь, у нас ще будуть такі зустрічі. Хочеться ще поринути у життя звичайного вчителя» (Сніжана Безпалько).

«Сьогодні відбувалася дуже цікава зустріч з вчителем української мови та літератури. Я отримала неабияке задоволення від спілкування з пані Оленою. Я вдячна за можливість ставити запитання до Олени Віталіївни, адже так ми дізнавалися саме те, що нас хвилювало та цікавило. Особливу увагу хочу звернути на те, що пані Олена було дуже щирою та відвертою з нами. А її позитив – це просто щось неймовірне. З нетерпінням буду чекати ще таких зустрічей, щоб більше дізнаватися про роботу з дітьми, не лише по методичках, а з реального досвіду» (Дарія Щербатюк).

Щиро дякуємо Олені Віталіївні за мотивацію до навчальної і професійної діяльності, за ті «секрети» педагогічного досвіду, які не залишилися «секретами», а були виголошені задля успішного набуття професійної кваліфікації майбутніми філологами-словесниками!

Інформація кафедри слов’янської філології