Заняття з польської мови у березні 2022 р. для полоністів Хмельницького національного університету

Раніше ми уже повідомляли, що з лютого 2022 року для студентів-полоністів Хмельницького національного університету розпочалися серія занять з польської мови викладачів польської мови (https://ksf.khnu.km.ua/page2.aspx?r=2&p=20220228)

У березні 2022 року така співпраця продовжилася, і здобувачі освіти різних рівнів освітніх програм «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова та література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» мали змогу відвідати додаткові заняття, результати яких викладачі-полоністи мали змогу перезарахувати зі своїх дисциплін (за відповідними темами робочої програми).
4 березня було проведено два заняття на тему «Kategorie słowotwórcze». Заняття провела п. Крістіна Мішкевіч.

11 березня два заняття провела п. Крістіна Мішкевіч на тему «Wszystko o przyimku».

«Мати великий, навіть необмежений, запас іноземних слів не означає володіти гарною мовою. Польська, як і всі слов’янські мови, відрізняється певним обсягом граматичних категорій, які надають їй багатозначності та розмаїття. Прийменник – одна із форм, що пов’язує слова в речення, укладаючи їх в тексти, а ті своєю чергою створюють щоразу неповторний контекст. Філологи називають його керівником самостійних частин мови, а іноді й диктатором. Про правила вживання прийменника у польській мові та способи його творення йшлося на лекції викладача ORPEG «Wszystko o przyimku». Дякую кафедрі, що навіть у тяжкі дні війни знаходить для студентів можливості отримувати нові знання та компетенції» (Катерина Стингач – магістрантка).

18 березня п. Анна Мішкевіч провела два заняття на теми: «O pasjonujących początkach polszczyzny» та «Na jagody z Marią Konopnicką – powtórzenie wiadomości o rzeczowniku».

25 березня п. Анна Мішкевіч люб’язно провела для наших студентів два заняття на тему «Z Marią Konopnicką ćwiczymy formy rzeczownika».

Матеріал усіх проведених занять протягом березня 2022 року для наших здобувачів освіти першого та другого рівнів освіти, за означеними вище освітніми програмами, був ними опрацьований та врахований викладачами-полоністами із відповідних дисциплін, зокрема «Практичного курсу польської мови», «Сучасної польської мови», «Розмовного практикуму з польської мови», «Проблемних питань польської мови та перекладознавства» з метою перезарахування відповідних тем робочої програми тощо.

Чекаємо продовження занять у квітні.