Зустріч представників Хмельницького національного університету та Ататюркського університету у рамках реалізації програми Erasmus+

12 листопада 2021 року у рамках продовження співпраці між Хмельницьким національним університетом та Ататюркським університетом відбулася чергова зустріч представників означених закладів вищої освіти (адміністрація, викладачі, працівники відділів міжнародних зв’язків).

Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся завідувач кафедри Ататюркського університету Хаді Бак, ознайомивши із планом зустрічі та розповівши про виконання програми заходів учасниками стажування (викладачами Хмельницького національного університету) у їхньому університеті.

Від імені Хмельницького національного університету з вітальним словом звернулася до усіх присутніх Катерина Скиба, проректор з науково-педагогічної роботи університету, зазначивши важливість такої зустрічі для розвитку міжнародного співробітництва ХНУ та для можливої подальшої співпраці у сфері науки й освіти між двома закладами вищої освіти.

Неля Подлевська, завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ, представила результати виконання заходів стажування «Інноваційні технології у викладанні філологічних дисциплін» на цьому етапі в Ататюркському університеті викладачів кафедри слов’янської філології (Подлевської Н., Торчинської Н.) та кафедри української філології (Папушиної В., Торчинського М.) у рамках реалізації проєкту Erasmus+. Серед заходів: участь у Міжнародному симпозіумі «Інноваційні тенденції в дослідженнях сучасної мови та літератури: теорії, методи і прийоми»; публікація наукових праць; організація зустрічі українських та турецьких студентів «Міжкультурні діалоги в студентському середовищі»; розміщення матеріалів (відповідно до вимог проєкту) у засобах інформації на сторінках обох ЗВО; відвідування лекцій та практичних занять, здійснення самостійної дослідницької роботи тощо.

Валентина Папушина, професор кафедри української філології, розповіла присутнім про нові можливості наукових пошуків та їх реалізації, які їй, як викладачеві літератури, дало стажування в Ататюркському університеті. Цікавим і корисним виявився досвід турецьких науковців у викладанні національної та світової літератури. Урахування сучасних досягнень вітчизняної й зарубіжної педагогічної науки дозволило побудувати власну траєкторію викладання «Історії зарубіжної літератури».

Михайло Торчинський, професор кафедри української філології, ознайомив усіх учасників заходу з результатами роботи наукового ономастичного центру (керівником якого є), який успішно функціонує у Хмельницькому національному університеті, про що свідчить, наприклад, розробка держбюджетної теми «Структура онімного простору української мови», проведення XV Всеукраїнської ономастичної конференції у ХНУ, захисти 1 докторської і 6 кандидатських дисертацій, друк 477 публікацій, серед яких монографії, словники, навчальні посібники, статті тощо, а також участь у міжнародних науково-практичних конференціях із представленням результатів напрацювань.

Наталія Торчинська, доцент кафедри слов’янської філології, поділилася досвідом реалізації академічної доброчесності у Хмельницькому національному університеті, результатами участі студентів кафедри слов’янської філології у наукових заходах України, присвячених означеному питанню. Представники турецького університету запропонували презентувати результати через взаємообмін інформацією щодо академічної доброчесності у процесі майбутньої зустрічі турецьких та українських студентів.

Працівники відділів міжнародних зв’язків ЗВО погодили майбутню зустріч для налагодження робочих питань щодо співпраці університетів.

На завершення зустрічі всі її учасники – представники українського та турецького закладів вищої освіти – обговорили перспективи подальшої міжнародної співпраці у рамках викладання філологічних дисциплін у ЗВО, академічної мобільності студентів та викладачів, напрямів розвитку освітньої й наукової діяльності.

Неля Подлевська,
завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ