Зустріч студентів-філологів Хмельницького національного університету (м. Хмельницький, Україна) зі студентами Ататюркського університету (м. Ерзурум, Туреччина)

18 жовтня 2021 року відбувся круглий стіл «Міжкультурні діалоги в студентському середовищі», організований для студентів-філологів Хмельницького національного університету (м. Хмельницький, Україна) та Ататюркського університету (м. Ерзурум, Туреччина).

Захід був зініційований викладачами кафедр слов’янської філології та української філології (Н. Подлевська, Н. Торчинська, В. Папушина, М. Торчинський), які в рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+ проходять міжнародне стажування «Інноваційні технології у викладанні філологічних дисциплін» в Ататюркському університеті (Туреччина) (без відриву від виробництва) (керівник стажування доктор філологічних наук, професор Хаді Бак).

Основна мета зустрічі – обмін студентським досвідом, налагодження міжособистісних стосунків, розвиток комунікативних навичок, поглиблення вмінь і навичок говоріння, формування толерантного ставлення до представників різних культур,

Присутніх з українського боку представила завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська, а це студенти і магістранти спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Філологія. Українська мова і література», «Середня освіта. Мови та літератури (польська, українська)».

Студентів-філологів турецького університету представив завідувач кафедри, доктор філологічних наук, професор Хаді Бак.

Із привітальним словом турецькою мовою до усіх присутніх звернулася студентка 4 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська» Софія Гнатовська, яка перебуває зараз на практиці в турецькому місті Аланія.

Студентам було запропоновано формат зустрічі «питання–відповідь». Зокрема, ми почули відповіді на питання щодо: організації наукової роботи студентів; участі студентів у конференціях, семінарах; апробація результатів студентських досліджень шляхом друку статей; працевлаштування студентів після закінчення навчання; програми обміну студентів; захоплення і хобі студентів.

Цікавою для українських студентів була інформація, почута з уст турецьких філологів, із-поміж яких – Каан Ділер (Kaan Dieler), Меліса Канбер (Melissa Kanber), Гаукар Отукташова (Gaukhar Ottuktashova).

В обговоренні брали участь і викладачі, які цікавилися саме процесом організації наукової роботи в турецьких ЗВО.

Запрошувала всіх відвідати Україну, зацікавитися її мовою та культурою магістрантка 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська» Яна Токар, яка навчалася в Польщі, де спілкувалася з турецьким студентами, які вже чули про українську гостинність.

Із метою викликати інтерес до української землі студентка 3 курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література» Валентина Мосійчук запропонувала до перегляду презентацію «Сім чудес України».

Декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент, гарант освітньої програми «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська» Людмила Станіславова подякувала усім присутнім (а було їх 74 особи!) за участь у круглому столі, ініціативність, бажання спілкуватися й обмінюватися досвідом, запропонувавши взаємодіяти у вивченні зацікавленими особами турецької та української мов, а також підкреслила, що такі зустрічі, як сьогоднішня, повинні відбуватися частіше, оскільки спілкування лише зближує людей та сприяє взаєморозумінню між народами.

У рамках міжнародної співпраці між українськими кафедрами Хмельницького національного університету та турецькою кафедрою Ататюркського університету сподіваємося на систематичність не тільки студентських, а й викладацьких зустрічей із метою розвивати такі компетентності, як здатність до організації різних форм і способів навчальної, методичної, наукової, творчої та інших видів діяльності, які певним чином стосуються філології і педагогіки; здатність критично осмислювати історичні надбання та новітні досягнення філологічної науки; усвідомлення ролі експресивних, емоційних, логічних засобів мови для досягнення запланованого прагматичного результату тощо.

Такий формат круглого столу надзвичайно зацікавив українських і турецьких студентів, які виявили бажання продовжити започатковану традицію і запропонували тематику наступних зустрічей!

Інформація кафедри слов’янської філології та
кафедри української філології