Зустріч студентів-філологів зі стейкхолдером

13 квітня 2022 року у рамках вивчення навчальної дисципліни «Методика навчання української літератури» (викладач – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Інна Владиславівна Горячок) відбулася гостьова зустріч із стейкхолдером, учителькою української літератури та зарубіжної літератури Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею ім. А. Мазура Інною Володимирівною Чеговець та студентів 3 курсу спеціальності «Середня освіта. Українська мова та література. Англійська мова» .

Досвідчений педагог цікаво та змістовно розповіла про особливості сучасного уроку літератури в закладах загальної середньої освіти у звичайних класах та класі за програмою «Інтелект України», поділилася професійними секретами, своєю скарбницею багаторічного філологічного досвіду. Інна Володимирівна продемонструвала ті методичні посібники з української та зарубіжної літератури, якими послуговується у своїй роботі, повідомила про вибір навчальних (модельних) програм та підручників для 5 класу Нової української школи у наступному навчальному році. Також студенти ставили різноманітні запитання та ділилися своїми думками.

«Для мене ця зустріч стала надзвичайним досвідом. Із великим захопленням я слухала педагога та дійшла до таких висновків: учитель – це насамперед особистість, і закохати учня у свій предмет може лише той, котрий сам безмежно любить його. Спасибі Інні Владиславівні за організацію цієї зустріч-лекції та запрошення такого крутого педагога із великим багажем досвіду. Сподіваюсь, що така гостьова зустріч-лекція із учителем-словесником буде не останньою!» – зауважує Яніна Гуменюк.

«Для нас, як для майбутніх вчителів – це була унікальна нагода поспілкуватися з представником нашої майбутньої професії, послухати цінні поради і отримати відповіді на запитання з перших вуст. Надіюся, ми теж будемо «горіти нашою професією», як запрошена вчителька», – поділилася своїми враженнями Діана Балицька.

«Зустріч із учителем української літератури була для мене невимовно корисною, я з великою цікавістю слухала поради, розповіді, зауваження, адже спілкування саме з носієм професії є дуже цінними. Сподіваюся, що в подальшому будуть частіше проходити такі зустрічі з вчителями-словесниками, які допоможуть нам збагатити своє педагогічне надбання. Дякую Вам, Інно Владиславівно, що запросили таку цікаву вчительку – професіонала своєї справи. Це дуже мотивуюче!» – зазначає Дарина Гладка.

Доцент кафедри Інна Горячок