Зустріч студентів-полоністів зі стейкхолдером Вікторією Полігас – учителем польської мови

21 вересня 2023 року для студентів-полоністів 1-4 курсів освітньо-професійних програм «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська» відбулася зустріч (організатор доцент кафедри слов’янської філології, кандидат педагогічних наук Інна Горячок) із вчителькою польської мови, української мови і літератури, учителем вищої категорії ліцею №13 Хмельницької міської ради Вікторією Полігас. Творча, розумна, енергійна, залюблена в професію людина – це все про  Вікторію, яка є випускницею ОПП «Філологія. Українська мова та література, додаткова – польська мова».

У затишній аудиторії, лабораторії Нової української школи, зібралася молодь, щоб послухати вчителя-практика з багатим життєвим досвідом. І розмова була про все: про школу й любов до учнів, про вимоги і можливості,  про переваги та недоліки педагогічної роботи.

На зустрічі були присутні декан гуманітарно-педагогічного факультету Людмила Станіславова та завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська, які охоче брали участь в обговоренні актуальних і проблемних питань сучасної педагогічної освіти.

Пані Вікторія відповіла на запитання учасників зустрічі щодо того, якою вона бачить сучасну шкільну освіту. Звернула увагу студентів на необхідність глибокого знання змісту викладання, вимогах до роботи сучасного вчителя-філолога, необхідністю оволодіння новими методами навчання, підходами до ефективної співпраці з учнями.

Вікторія Олександрівна зауважила, що запорукою успішності навчання має також стати підвищення авторитету та соціально-правового статусу вчителя в суспільстві. А ще  наголосила, що українській школі дуже потрібні молоді вчителі!

Такі зустрічі є вагомими й особливими для майбутніх учителів. Це те джерело енергії та креативності, яке потрібне кожному студентові, щоб бути стовідсотково впевненим у своїх силах та у власному виборі професії! Змотивувати студентів до майбутньої професійної діяльності вдалося нашій гості. Наприклад, дехто із присутніх студентів (4-курсників ОПП «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))») завдяки рекомендаціям пані Вікторії знайшли практичне застосування майбутньої професійної діяльності – уже навчання учнів польської мови! Це і є результат! А ще неабияким результатом став позитивний вплив спілкування нашої гості із нашими студентами – адже побачили справжнього молодого вчителя, який має теж, як і всі люди, певні життєві труднощі, але й одночасно – це людина, яка прагне постійного саморозвитку, з почуттям гумору, зі своїми (із власного досвіду) впливовими і результативними методами виховання і навчання, і найголовніше – позитивна людина!

Звісно, все у цій статті не описати, але найголовніше – це запал студентів до навчання, мотивація до саморозвитку, прагнення до самоствердження!

Дякуємо вчительці польської мови Вікторії Полігас за цінні поради і незабутню зустріч!