Зустріч зі стейкхолдерами на кафедрі слов’янської філології

Кафедра слов’янської філології провела зустріч з директором Мовної школи у Волочиську Черніковим Володимиром Олександровичем та з Баландюк Наталією Миколаївною, викладачем школи, випускницею магістратури спеціальності «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська».

Студенти, викладачі кафедри слов’янської філології почули розповідь про особливості роботи викладачів, перекладачів у Мовній школі.

Володимир Черніков наголосив на необхідності постійної післядипломної самоосвіти. За його словами, додаткова освіта, участь у тренінгах, вебінарах, майстер – класах підвищує кваліфікацію професіонала, розширює коло його умінь, а це допомагає ефективніше працювати, краще зарекомендувати себе в очах працедавця.

Наталія Баландюк підкреслила, що для неї друга вища освіта, отримана в магістратурі у Хмельницькому національному університеті, також була своєрідним поштовхом до активного саморозвитку. Вона запропонувала при організації навчального процесу в магістратурі збільшити кількість практичних занять, підтримала пропозицію проводити викладацьку, перекладацьку практики на базі Мовної школи у Волочиську.

Директор школи наголосив, що майбутні філологи-полоністи мають оволодіти інформаційно-комп’ютерними технологіями,оскільки це вимога часу, а особливо кризових ситуацій, одна з яких змінює усталені уявлення про освіту сьогодні.

Запропонував студентам опановувати ігрові технології навчання польської мови, використання яких зараз актуальне, оскільки зростає контингент найменших учнів школи і для них це ефективний спосіб навчання іноземної мови.

В. Черніков підкреслив, що потреба у викладачах польської мови у Хмельницькому регіоні зараз дуже велика. Потребують опанування цієї мови і дорослі, і діти. Велика потреба також у перекладачах, особливо тих, що можуть здійснювати кваліфікований переклад офіційних документів.

І студенти кафедри, і викладачі ставили гостям зустрічі питання щодо умов праці у Мовній школі, щодо відбору кандидатів при працевлаштуванні тощо. Відповіді були вичерпними.

Під час зустрічі виникло багато ідей щодо подальшої співпраці.

Наступне відео містить відеозапис зустрічі.

Л. Станіславова, доцент кафедри слов’янської філології, декан ГПФ ХНУ