Гостьове заняття за участі Мачєя Войдини (Польща) у рамках розмовного клубу «Kawusia z mleczkiem»

21 березня 2024 року на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету відбулося гостьове заняття із Мачєєм Войдиноювчителем польської мови в гімназії та технікумі (м. Варшава, Польща).

Зустріч відбулася у рамках роботи розмовного клубу «Kawusiazmleczkiem», який діє на кафедрі слов’янської філології із жовтня 2023 року (керівник – старший викладач кафедри Світлана Войталюк). Учасниками зустрічі були викладачі та студенти-полоністи бакалаврського та магістерського рівнів освіти кафедри слов’янської філології.

Запрошений гість Мачєй Войдина – учитель польської мови в гімназії та технікумі у м. Варшава. Закінчив Інститут шкільного репетиторства, Школу тренерів і дворічне навчання процесно-орієнтованої психотерапії. Ініціатор та співавтор курсу для вчителів «Matura krok po kroku» під патронатом Гданського освітнього видавництва, керівник онлайн-курсу «Wychowanie to podstawa» в Центрі громадянської освіти. Проводить тренінги у сфері батьківських навичок, психоосвіти та методики навчання. Популяризатор поглибленої освіти.

Тема зустрічі «Методи, які активізують групу під час вивчення польської мови як іноземної». Метод – систематизована сукупність кроків, які потрібно здійснити, щоб виконати певну задачу чи досягти певної мети.

Пан Мачєй захоплююче розповідав про методи, які активізують групу  в процесі вивчення польської мови як іноземної. Наприклад, створення ситуацій, де учасники групи виконують різні ролі (у кафе, в магазині, на пошті тощо), сприяє активному використанню мови та розвитку комунікативних навичок. Застосування інтерактивних вправ, таких як дискусії, дебати, взаємне опитування тощо, допомагає стимулювати обговорення та обмін мовленнєвою практикою. Використання різноманітних мультимедійних ресурсів, інтерактивних вебсайтів, карт Google та мобільних додатків може зробити процес вивчення більш цікавим та залучити учасників до активного спілкування та вивчення мови, також про різні типи карт (діксіт, флешкартки, карти «Уява» та інші). Ці методи допоможуть активізувати групу здобувачів освіти та зробити процес вивчення польської мови більш ефективним та захоплюючим.

«Maciej jest po prostu niesamowity! Tyle ciekawych pomysłów, prawdziwy motywator i mega pozytyw» (Олена Станішевська, магістрантка ФППмз-23).)

«Zapisywałam wszystko, to były odpowiedzi na moje, nauczanie to życie, nie sztuczne, sztywne,  ale z uczuciami i zagadnieniami. Uczymy słuchając, pytając, A jak jest u ciebie? Słyszeć i czuć ucznia.. Ośmielać a nie straszyć! Uczyć się języka będąc trochę zakochanym w nauczycielu łatwiej )))» (Ольга Дьяченко, магістрантка ФППмз-23).

«Jak zawsze spotkanie w klubie było na wysokim poziomie, było interesujące i pouczające. Maсiej przedstawił materiał klarownie i zrozumiale. Podczas prelekcji było wiele ciekawych przykładów, które, moim zdaniem, miały nawet wpływ i na nas. Będę zadowolona z udziału w podobnych wydarzeniach w przyszłości. Dziękuję, pani Switlano!» (Савчук Оксана, магістрантка ФППмз-23).

«Jestem aktorem i bardzo mi podoba się moja rola🤗» – dziękuję bardzo…. Pan jest niesamowitym, utalentowanym. Dziękuję za spotkanie 🤗 (Лариса Добровольська, магістрантка ФППмз-23).

«Wykład bardzo mi się podobał. Szkolenia potrafimy przeprowadzić w naturalny, łatwy i emocjonujący sposób. Nie zawsze musimy wymyślać superinteligentne technologie, aby przyciągnąć uwagę uczniów. Dziękuję za takie spotkanie!» (Ольга Комарицька, магістрантка ФППм-23).

«Dziękuję bardzo! Wyraz “Język nie lubi strachu” będzie bardzo pomocny w wybudowaniu relacji! SUPER!» (Ольга Ткаченко, магістрантка ФППм-23).

«Dziękuję Macieju za bardzo ciekawe, żywe, motywujące spotkanie. Było wspaniale! Jestem pewna, że taki nauczyciel ma najlepszych uczniów! I dzięki Pani Swietłanie za takich pozytywnych wykładowców dla naszego rozwoju» (Наталія Тихончук, магістрантка ФППм-23).

«Wykład bardzo mi się podobał. Maciej Wojdyna, dziękuję za ciekawe przykłady metod nauczania dzieci języka polskiego. Bardzo miła i pozytywna atmosfera» (Лариса Стрембіцька, магістрантка ФППм-23).

«Добрий день! Хотіла б написати відгук про вчорашню «каву з молоком», мені неймовірно сподобалася лекція із запрошеним гостем! Його було цікаво слухати, я дізналася багато нового та корисного і чекаємо нових зустрічей🥰» (Діана Гаврилюк, студентка 1 курсу ФППА-23).

«Щиро дякую за проведення такої цікавої зустрічі. Слухала з захопленням. Навіть зробила собі декілька нотаток на майбутнє. Ми справді отримали багато корисних порад, які знадобляться в нашій майбутній професії. Спочатку думала, що лекція не буде корисною, оскільки поки не маю досвіду викладацької діяльності, але потім стало дуже цікаво. Дякую ще раз Світлані Василівні за таку можливість: не тільки покращення польської, але й пізнання різноманітної інформації🤗» (Анастасія Владиженська, студентка 1 курсу ФППА-23).

«Щиро вдячна пану Мачєю за цікаву розповідь про методи активізації групи під час вивчення польської мови як іноземної. Ваші поради і ідеї надзвичайно корисні і пізнавальні. Вони допоможуть мені отримати більше уявлення про те, як ефективно застосовувати різноманітні методи в навчальному процесі. Дякую за вашу цікаву та корисну інформацію, за згоду виступити лектором у розмовному клубі».

Світлана Войталюк, керівник розмовного клубу  «Kawusia z mleczkiem», старший викладач кафедри слов’янської філології