Себастіан Чаплінський (Польща) – запрошений гість Розмовного клубу польської мови

26 жовтня відбулася друга зустріч – засідання Розмовного клубу польської ови «Kawusia z mleczkiem», організований і проведений старшим викладачем кафедри слов’янської філології ХНУ Світланою Войталюк. Цього разу запрошений гість Sebastian Czapliński (Польща) – 36 років, журналіст і блогер. Працює в засобах масової інформації 16 років. Закінчив гуманітарний університет у Сосновці за спеціальністю «Журналістика та соціальна комунікація». Друкувався в таких газетах як: «Gazeta Wyborcza», «Dziennik Zachodni», «Gazeta Krakowska». Протягом 6 років співпрацював із різними спортивними редакціями, серед яких: «Tygodnik Kibica» та портал «Ekstraklasa.net», де у 2013 році отримав звання «Журналіст року». З 2015 року працює журналістом найбільшого тижневика Тарнова та області – TEMI. Веде свій власний блог SuperCenzor.pl.

Журналістика – форма громадсько-політичної діяльності, спрямована на забезпечення населення актуальною інформацією через пресу, радіо і телебачення. Журналістика як наука вивчає закони літературно-публіцистичної творчості, розробляє методи організації періодичних видань, радіо- і телепередач, а також систему періодики – газети, журнали, альманахи, вісники, збірники.

Sebastian Czapliński розповідав про журналістську діяльність в Польщі, а також, як правильно вести власний блог. Форма зустрічі відбулася у змішаному форматі. Студенти-полоністи ОПП «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»  ставили питання для запрошеного гостя, які їх цікавили. Ну і, звичайно, спілкування відбувалося польською мовою, щоб розвивати мовні навички, бо для цього і проводиться розмовний клуб.

1. Proszę powiedzieć o sobie.

2. Dlaczego wybrał Pan dziennikarstwo?

3. Dlaczego warto studiować dziennikarstwo?

4. Czy praca dziennikarza jest ciekawa?

5. O czym może być najciekawszy reportaż?

6. Jakie przetmioty szkolnych trzeba uczyć, żeby studiować dziennikarstwo?

7. Jakie są najbardziej niezależne media w Polsce?

8. Polskie media teraz i 10-20 lat temu (różnica).

9. Polskie media teraz i za 10-20.

10. Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na polkie media?

11. Jakie były najciekawsze wydarzenia, o których ostatnio pisał Pan?

12. Co inspiruje Pana najbardziej?

13. Jakie są dla Pana osobiście plusy i minusy zawodu?

14. Od czego zacząć, aby zostać blogerem?

15. Odkąd zaczął Pan swoją karierę jako dziennikarz i jakie tematy najbardziej ciekawiły Pana na początku?

16. Jak Pan wybiera tematy swoich materiałów?

17. Jakie rady Pan mógł dać tym, którzy chcieliby zacząć swój własny blog lub karierę w dziennikarstwie?

Перед зустріччю, студенти отримали перелік опорних слів, які стосувалися розмовної теми про журналістику. Dziennikarstwo / dziennikarz / media / artykuł / wywiad / opinia / telewizja / radio / magazyn / gazeta / społeczeństwo / publikacja / transmisja / wydawnictwo / reporter / korespondent / komentator / redaktor / prezenter / nagranie / wiadomość / wieści / fałszywieści / reklama / temat / treść / wątek / fabuła / akcja / materiał.

Від щирого серця, дякую Sebastianowi Czaplińskiemu за участь у розмовному клубі, неймовірно цікаву  бесіду. Завдяки професіоналізму, креативності та злагодженій організації зустріч  вийшла яскравою, незвичайною, веселою і незабутньою. Бажаю успіхів і процвітання блогу SuperCenzor.pl. Сподіваюся, що в майбутньому проведемо ще багато цікавих зустрічей.

Впевнена, що після бесіди з Sebastianem,  наші студенти задумалися про створення власного блогу.

Світлана Войталюк, старший викладач

кафедри слов’янської філології