Студенти-полоністи відзначили ювілей Григорія Сковороди

Українському мандрівному філософу, видатному українському філософу-містику, богослову, поету, педагогу, музиканту, який мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом», Григорію Сковороді – 300 років. Але він з часом не застаріває, а є актуальним для всіх поколінь, які його прочитують і знаходять щось для себе. Комусь здається, що він був диваком, але речі, які його хвилювали – вічні, а тому актуальні й зараз.

Без перебільшень, Григорій Сковорода був культурним проривом свого часу: свіжим голосом, із сучасними поглядами і широким світоглядом, одним із національних героїв України, про якого мають знати українці.

На превеликий жаль, російські окупанти зруйнували Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка під Харковом 7 травня 2022 року, але не вбили його творчість і пам’ять про нього.

Відділом навчально-виховної роботи серед студентів Хмельницького національного університету зініційовано проведення поетичного флешмобу «Студенти ХНУ читають Сковороду». Студенти-полоністи активно долучилися до цього заходу. Зокрема, Каріна Гнатюк, Оксана Кузьмінчук, Мар’яна Коць, Марія Шевчук, Аліна Лясковська, Світлана Бойко, Тетяна Крупіна оформили свої фото зі збірками Сковороди та його афоризмами. Декламацію поетичних рядочків відомого філософа презентували у відеоформаті Ірина Федорчук та Тетяна Петровська.

Створений відеоматеріал про участь наших студентів у заході: розмістити посилання на відео

Студенти-полоністи відзначають оригінальний повчальний зміст багатьох висловів Григорія Сковороди та усвідомлюють їх зміст:

  • Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися, хоча б зовні він і здавався бездіяльним.
  • Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я  сам перший люблю.
  • Бери вершину і матимеш середину.
  • З усіх утрат втрата часу найтяжча.
  • Більше думай і тоді вирішуй.
  • Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити.
  • Щасливий, хто мав змогу знайти щасливе життя. Але щасливіший той, хто вміє ним користуватись.

2 грудня студенти-полоністи та викладачі кафедри мали гарну можливість долучитися до онлайнпрезентації нового підручника з української мови як іноземної «Спіймай Сковороду» за участі Мирослави Гонгадзе, яку організував Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

«Героєм книжки є Григорій Сковорода, який опинився в нашому часі. Від розділу до розділу філософ подорожує знаковими місцями свого життя — Україною та закордонням. Пройдімо ними поруч із генієм. Може, це спонукатиме нас більше заглибитися в дивовижний світ сенсів і повчань великого майстра», – закликали до заходу його організатори.

Усі учасники заходу мали можливість зустрітися зі спеціальною гостею – Мирославою Гонгадзе, відомою  українсько-американською журналісткою й телеведучою, яка висловила свої думки щодо проблем глобальної промоції української мови та знань про українську культуру, особливо в час російсько-української війни. Також усі мали змогу поспілкуватися з авторським колективом підручника, які розповіли про ідею і процес створення підручника та варіанти наповнення його теоретичним матеріалом, вправами та завданнями. Це оригінальне видання створене для інтегрованого вивчення української мови та культури.

Сучасний креативний підхід, цікава методологія підручника, комплекс різноманітних вправ та завдань – усе це приваблює користувачів та усіх, хто бажає оволодіти українською. Особливо важлива у цьому заході буда участь студентів «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» (у рамках вивчення методичних дисциплін на кафедрі слов’янської філології, зокрема, «Методика навчання української мови», «Методика навчання літератури», «Методика навчання польської мови», «Методика виховної роботи»), які незадовго отримають диплом бакалавра середньої освіти із присвоєнням кваліфікації вчителя української мови і літератури, польської мови і літератури, адже здобуті знання зможуть використовувати у професійній діяльності і під час навчання української та польської мов, літератур учнів закладів загальної середньої освіти.

Додатковий матеріал про постать Григорія Сковороди: https://nus.org.ua/articles/vichnyj-student-vchytel-novator-vegetarianets-ta-daunshyfter-33-tsikavi-fakty-pro-nespijmanogo-svitom-skovorodu/?fbclid=IwAR2c4WxpUOzFCLbwj050WP2Mu_5T_4ecuQTzUHjCxBDONsYJ4_DDhGR8oSk

Щиро дякуємо усім нашим студентам, які взяли участь у заходах із відзначення 300-річчя від дня народження видатного нашого Григорія Сковороди!

Все буде Україна!

Інформація кафедри слов’янської філології