Традиції навчання магістрів ХНУ у Літній школі польської мови та культури Сілезького університету (Польща)

Наші магістри-полоністки Катерина Стингач та Олена Удовенко удруге отримали  стипендію NAWA – Польського національного агентства з питань академічного обміну та пройшли курс навчання для вчителів та викладачів (kurs letorski) у Літній школі польської мови та культури Сілезького університету в м. Катовіце (далі Школа). Про минулорічну подію (участь у Літній школі наших магістрантом уперше) ми повідомляли (https://ksf.khmnu.edu.ua/magistrantky-polonistky-hnu-uchasnyczi-litnoyi-shkoly-polskoyi-movy-ta-literatury-silezkogo-universytetu-za-programoyu-nawa/). Цього року стипендію також отримали їхні одногрупниці Ліна Ляпіна та Олена Матвіюк, які також взяли участь у Літній школі.

Програма включала членство наших випускниць в екзаменаційній комісії з правом дорадчого голосу на вступному іспиті для студентів-іноземців.

Навчальний курс складався з блоку занять із методики навчання польської мови як іноземної, лекцій та практичних занять із граматики, фонетики та фонології польської мови. Багато часу було відведено поглибленню знань із польської літератури, культури та історії.

Наші  магістри мали можливість бути присутніми на заняттях зі студентами-іноземцами (hospitacje), що їх проводили викладачі Сілезького університету, та ознайомитися з  авторськими  методиками вивчення польської мови як іноземної. Своїми думками про навчання поділилися польські вчителі – слухачі курсу  післядипломної освіти в університеті. Середина навчання – традиційно письмовий екзамен для всіх курсантів Школи. Минулого року переможницею була наша Олена Удовенко (https://ksf.khmnu.edu.ua/olena-udovenko-laureatka-mizhnarodnogo-dyktantu-z-polskoyi-movy-sprawdzian-z-polskiego/), тож тепер їй було запропоновано почесне місце в журі.

Враженнями про Школу та мальовниче прикордонне місто Цешин, де традиційно проходять навчання, цікавилося польське Radio Katowice, інтерв’ю якому дала Катерина Стингач.

Культурна частина програми містила в собі перегляд та обговорення польських фільмів, зустрічі з польськими літераторами та ознайомлення з неповторним фольклором польської  Сілезії. Після завершення курсу навчання наші магістри отримали сертифікати.

«Літня школа польської мови та культури Сілезького університету – це  викладання на високому рівні, набуття нових мовних навичок, ознайомлення з новими методиками навчання, міжмовна та міжкультурна комунікація. Це реалізація своїх викладацьких та творчих здібностей, захоплюючі екскурсії, приємні сюрпризи та книги на подарунок. І постійне-постійне відчуття підтримки України в такий нелегкий час.

А іще – це навчання з 9-ої до 22-ої щодня, дисципліна й стовідсоткове відвідування занять. Це професійна школа для вмотивованих та активних. Якщо готові – радимо їхати!» – кажуть наші магістри.

Ми щиро дякуємо нашим магістрам, випускникам-2022, які займаючись професійною діяльністю на основі отриманого диплома магістра філології, перекладача, викладача польської мови і літератури, постійно працюють над підвищенням власного мовно-комунікативного рівня, міжкультурної компетентності та пам’ятають про свою альма-матер, прославляючи її за межами країни. Щиро радіємо вашим успіхам і бажаємо професійного зростання!