Тренінг 2 «Я крокую до майстерності»

18 квітня відбулася друга зустріч із серії  тренінгів «Я крокую до майстерності». Темою розмови модератор, студентка 2 курсу ОП «Польська мова і література, друга мова – англійська» Світлана Гулько обрала таку: «Як урізноманітнити навчальні заняття, аби вони були цікавішими?». У заході брали участь викладачі кафедри слов’янської філології: Неля Подлевська, Наталія Торчинська, Інна Горячок, Світлана Войталюк та  студенти 1-го, 2-го та 3-го курсів освітніх програм «Польська мова і література, друга мова – англійська» та «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))». Учасники вели активну дискусію щодо питань викладання, чого варто уникати викладачеві/репетиторові на своїх заняттях, та вносили власні пропозиції до покращення якості занять. Варто зазначити, що студенти ділилися власним досвідом викладання польської мови у мовних школах: такий досвід мають Світлана Гулько та Вікторія Савельєва, які не приховували від інших уже власних напрацювань, а також відкривали секрети успіху. Тут не обійшлося і від запитань від колег-студентів, і не менше від викладачів. Вийшла ціла дискусія!

У всіх учасників була можливість висловити свою думку за чи проти певних методів викладання, тож дискусія була насиченою, адже у кожного було що сказати. Ця тема допомогла студентам та викладачам зрозуміти один одного краще щодо можливостей викладання та особливостей потреб і запитів студентів щодо викладання певних дисциплін, оскільки питання були висвітлені з обох боків: здобувача освіти та викладача. Не залишилося осторонь і питання про доцільність тих чи інших дисциплін у навчальному процесі, можливість доповнення обов’язкового компоненту ОПП вибірковими дисциплінами професійного компоненту. Звучали й побажання щодо розробки викладачами нових дисциплін, які студенти хотіли б вивчати протягом здобуття вищої освіти.

Таким чином, завершення зустрічі-тренінгу перейшло у жваве обговорення навчального процесу на ОПП, а також конструктивними були пропозиції студентів щодо їхньої ролі у змінах, які вони запропонували. Ну що ж – спільно беремося до удосконалень!

Завідувач кафедри Неля Володимирівна зробила підсумок тренінгу із фаху, зосередивши, що саме у дискусії народжується істина, а також виробляються варіанти та приймаються рішення, висловила слова подяки студентам за неймовірну активність та небайдужість до власного навчального процесу (як і має бути), а також викладачам, які брали участь у конструктивній дискусії.

Естафета передана новому модераторові, студентці 3 курсу, Уляні Карапозюк, яка підготує та буде проводити незабаром наступний тренінг. Що чекає усіх, яка нова тема (поки секрет) щоразу цікавого тренінгу «Я крокую до майстерності», дізнаємося уже у травні!

Інформація кафедри слов’янської філології