20 січня 2023 року у стінах Хмельницького національного університету відбулося урочисте вручення дипломів магістра усім випускникам другого освітнього рівня вищої освіти (https://khmnu.edu.ua/vruchennya-dyplomiv-magistram-u-hmelnyczkomu-naczionalnomu-universyteti%ef%bf%bc/), зокрема й випускникам-магістрам нашої кафедри слов’янської філології!
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1121.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1122.png)
Цього року випускниками магістратури освітньо-професійної програми «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Хмельницького національного університету стали 34 здобувачі вищої освіти. Раніше ми уже писали про успішний захист кваліфікаційних робіт наших магістрантів: https://ksf.khmnu.edu.ua/zahyst-kvalifikaczijnoyi-roboty-na-zdobuttya-stupenya-magistra-filologiyi/. Про інші досягнення наших магістрів, окрім успішного навчання на другому рівні здобуття вищої освіти: і участь у конкурсах поезії польської мови, і написання есе польською мовою, і участь у конкурсі з перекладознавства, і участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді, і участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт – і це не лише участь, а перемоги!, і участь у міжнародних практиках у закладах освіти Польщі, і проведення практики перекладацької і педагогічної у ЗВО, й участь у міжнародних проєктах, літніх школах, навчаннях за програмою NAWA, методичних семінарах, тренінгах, підвищеннях кваліфікації зі спеціальності, здобуття неформальної освіти, здійснення волонтерської діяльності – все це про наших магістрів-2021, а всю детальну інформацію можна прочитати на сторінках сайту нашої кафедри: https://ksf.khmnu.edu.ua/
Особливо важливо, що наші шановні магістри не лише навчалися самі, а й гідно виховували й навчали підростаюче покоління у закладах загальної середньої освіти. Знаємо, що найважливіше – знаннями ділитися, адже лише тоді вони дають результат і користь! Інформація про працевлаштування наших випускників: https://ksf.khmnu.edu.ua/vypusknyky/
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1123.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1124.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1125.png)
Нам приємно відзначити, що наша випускниця Мар’яна Коць стала переможцем у номінації «Найкращий студент гуманітарно-педагогічного факультету» і була відзначена Грамотою ректора Хмельницького національного університету. Захід був приурочений до Міжнародного дня студента. Тож особливо приємно було вручити Мар’яні і цю нагороду! (https://khmnu.edu.ua/mizhnarodnyj-den-studenta-u-hnu/)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1126.png)
Як зазначив ректор ХНУ Сергій Матюх, вітаючи випускників із урочистою подією у їхньому житті, «тепер вони уже не лише магістри-випускники, а наші стейкхолдери»! Звісно, ми залюбки продовжимо спільну діяльність (наукову, навчально-методичну) із нашими працьовитими магістрами. Хочемо зазначити, що деякі із них очолюють громадські організації, спілки вчителів-полоністів в Україні, і між їхніми товариствами і нашим університетом укладені угоди про співпрацю. Так, Мар’яна Коць, яка очолює Товариство польської культури імені Владислава Ягелли, подарувала кафедрі логотип Товариства як ознаку нашої співпраці.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1127.png)
14 наших випускників отримали дипломи із відзнакою! А найуспішніші (за різними видами навчальної та наукової діяльності) отримали Подяки Хмельницького національного університету.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1128.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1129.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1130.png)
Звісно, нам, викладачам кафедри, хотілося і для наших магістрів зробити свято, яке емоційно й позитивно запам’ятається. На жаль, урочистості перервала повітряна тривога, і всі змушені були переміститися із підготовлених святкових аудиторій до університетських укриттів. Ми надзвичайно цінуємо, що наші магістри змогли приїхати з різних куточків України: Вінниці, Львова, Києва, Первомайська, Миколаєва, Дубно. Звісно, у сьогоднішніх важких умовах не всі змогли прибути саме у день вручення дипломів, але ми чекаємо на зустріч з вами, дорогі наші магістри.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1131.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1132.png)
Із вітальними словами до магістрів звернулися завідувач кафедри Неля Подлевська, заступник декана ГПФ і куратор групи Людмила Терещенко, викладачі кафедри. Усі зазначили, що одночасно із навчанням магістрантів навчалися й самі, адже весь процес підготовки – це взаємодія, співпраця, співнавчання, обмін досвідом, поширення ідей, мотивація до набуття нових професійних компетентностей! І звісно ж, співпраця наша не припиняється, а продовжується – тепер уже у ролі стейкхолдерів!
Ось декілька відгуків із соцмереж наших випускників:
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1133.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1134.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/erae.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/jhvu.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1135.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/qeggre.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1136.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1137.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1138.png)
До викладачів кафедри із словами подяки звернулися магістри. Цитуємо: «Дорогі наші талановиті і мудрі наставники, дякуємо Вам, нашим воїнам світла, які борються із темрявою і злом усіма можливими засобами. З перших днів широкомасштабного варварського вторгнення агресора Ви проявили сміливість і відданість професії. Кожен із Вас у свій спосіб робить вагомий внесок у перемогу. Ви стали джерелом зцілення для тих, кого навчаєте. Дякуємо за наші радісні злети і підтримку під час падінь, за теплі слова та щирі поради, за добрі слова напуття і щирі переживання, за тверді знання і міцну віру в наш успіх. Вашим зусиллям, вашій праці, вашому терпіння і розумінню немає ціни. Ви показали нам горизонти, до яких необхідно прагнути.
Вашу благородну місію можна порівняти з мистецтвом, яке дарує нам справжнє натхнення і веде за собою до світла, яке не гасне, помножується навіть у темряві. Ні війна, ні осоружні воєнні злочини і руйнування не зможуть перекреслити Ваші зусилля нашої віри, надії й добра.
Нехай у вашому житті буде багато позитивних емоцій – таких, які ви дарували нам, студентам нашого найкращого вишу. Ви завжди будете в нашому серці!»
Нам надзвичайно приємно почути такі щемливі слова від наших випускників і отримати подяку нашій кафедрі! Щиро дякуємо вам, наші дорогі магістри! Це найцінніша нагорода для кожного викладача!
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/ewgte.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1139.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1140.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1141.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1142.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1143.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1144.png)
Ще раз вітаємо наших успішних магістрів із важливою подією у їхньому житті, бажаємо професійного росту, досягнення нових вершин! Завжди готові до співпраці з вами! Любимо і завжди чекаємо на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету!