Відкрита лекція Томаша Корпиша – професора Варшавського університету (Польща) для полоністів України

 Раніше ми вже повідомляли, що кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету долучилася до проєкту «9 лекцій для полоністів. Навколо мови і літератури» Інституту полоністики Варшавського університету (Польща) (Instytutu Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego) та Прикарпатського національного університету, у ході якого провідні польські фахівці з польської лінгвістики, літератури, культури проводять відкриті лекції для студентів та викладачів, які пов’язані з вивченням чи навчанням полоністики.

25 березня відбулася 5-а відкрита лекція для полоністів (студентів, магістрантів, учителів, викладачів) України. Лекцію на тему «Cyprian Norwid – poeta wielkiego serio i małego buffo» («Ципріан Норвід – поет великої серйозності і маленького блазенства») провів норвідолог, доктор габілітований, професор Варшавського університету Томаш Корпиш.

Ципрiан Норвiд, 200-рiччя з дня народження якого святкують зараз, є одним iз найвизначнiших поетiв, нацiональним пророком Польщi, але водночас однiєю з найбiльш трагiчних i таємничих постатей польської культури.

Для слухачів лекції (і викладачів кафедри слов’янської філології, і студентів-полоністів Хмельницького національного університету) було справжнiм задоволенням дiзнатися масу iнформацiї, невiдомої широкому колу шанувальникiв польської лiтератури, про життя, свiтогляд Норвiда, сприйняття його творчостi тогочасною польською емiграцiєю.

Не менш цiкавими були й питання, на якi професор Корпиш вiдповiдав по лекцiї. Яке фiлософське пiдґрунтя поезiї Норвiда? Де шукати його поетичне корiння? Чому Мiцкевич не терпiв Норвiда? Чи справдi останнiй був найбiльшим iнтелектуалом серед тогочасних романтикiв?

Зустрiч iз паном професором тривала понад двi години, що пролетiли, як одна мить. Такi подiї є окрасою в нашому повсякденнi, а ерудицiя, дослiдницький хист лектора, його бажання щедро подiлитися знаннями викликають захоплення та вдячнiсть аудиторiї.

Матеріал лекції професора Варшавського університету Томаша Корпиша став значним доповненням до дисциплін: «Історія польської літератури», «Польська література в системі мистецтв», «Контексти польської культури», що викладаються для студентів-полоністів Хмельницького національного університету.

Інформація кафедри слов’янської філології